آخرین خبر
کد خبر : 4227
شنبه - 12 آبان 1398 - 17:15

اعتبار مورد نیاز برای تکمیل موزه پاسارگاد تامین میشود

اعتبار مورد نیاز برای تکمیل موزه پاسارگاد تامین میشود

 

به گزارش سفیر مردم به نقل از شیراز-ایرنا- فرماندار پاسارگاد گفت: براساس سند پیشران توسعه استان فارس که به تایید رئیس جمهوری رسیده است اعتبار مورد نیاز برای تکمیل موزه پاسارگاد تامین می‌شود و از این موزه بهره‌برداری خواهد شد.

صادق فلاحی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای پیگیری مصوبات و تکالیف مطرح شده در سند پیشران توسعه استان فارس در مورد شهرستان پاسارگاد نشستی در استانداری فارس برگزار شد که در این نشست روند اجرایی شدن مصوبات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
فرماندار پاسارگاد بیان کرد:‌براساس سند پیشران توسعه استان فارس، اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس مکلف شده است با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ۲۲ میلیارد تومان از محل منابع ملی برای تکمیل پروژه موزه پاسارگاد اختصاص دهد.
وی ادامه داد: همچنین مقرر شده است اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس پیگیری‌های لازم را جهت جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی انجام دهد.
فرماندار پاسارگاد یکی دیگر از تکالیف پیش‌بینی شده در سند پیشران توسعه استان فارس را انتقال آب از تنگ حنا عنوان کرد و گفت: با توجه به برآورد شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان فارس احداث ۱۳ کیلومتر کانال انتقال آب تنگ حنا نیازمند ۱۹ میلیارد تومان بودجه است که این اعتبار نیز با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در یکسال آینده تامین می‌شود.
شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادت شهر در ١١٠ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد

منبع:شیراز.ایرنا