رفتن به بالا
  • سه شنبه - 11 دی 1397 - 08:38
  • کد خبر : ۲۷۸۰
  • چاپ خبر : هم اندیشی در ارسنجان تنها راه چاره ساز

هم اندیشی در ارسنجان تنها راه چاره ساز

بی شک یکی از عوامل مهم پیشرفت در تمامی حوزه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در یک شهرستان، ایجاد وحدت و یکدلی در آن شهرستان است، اما سوال اینجاست که این مهم پس از گذشت 4 دهه از پیروزی انقلاب تا چه میزان درشهرستان ارسنجان تحقق یافته است؟

دریک نگاه واقعی، میتوان برگزاری جلسه هم اندیشی در این شهرستان را یک اقدام مفید و ارزشمند برشمرد، که استمرار این حرکت ارزشی قطعا می تواند راه برون رفت شهرستان ارسنجان از مشکلات فعلی باشد. اما در یک نگاه اجمالی به وضعیت شهرستان معضلاتی به چشم می آید که برخی از این مسائل را میتوان به صورت کوتاه اینگونه برشمرد؛

1) راه های مواصلاتی در هر شهرستان رکن اصلی پیشرفت و ارتباط و آبادانی بحساب می آید. شهرستان ارسنجان در نقطه ای از استان فارس قرارگرفته که در مسیر رفت و آمدهای بین شهرستانها واقع نشده است. در بررسی این مهم، احداث جاده ی مواصلاتی سروستان به ارسنجان میتواند شهرستان ارسنجان را از این حاشیه بیرون آورده و گامی مهم در ایجاد رونق دراین شهرستان برداشته شود.

2) عدم وجود صنعت در این شهرستان عامل اصلی بیکاری جوانان منطقه است بگونه ای که هیچ واحد صنعتی که منجر به اشتغالزایی باشد دراین شهرستان وجود ندارد. در بررسی این مهم نیز عدم اعتماد سرمایه گذاران داخل و خارج از شهرستان به این مقوله همواره یکی از دلایل عمده بوده، کما اینکه اختلافات سیاسی و منطقه ای نیز دراین وادی بی تاثیر نبوده و نیست.

3) مشترک بودن حوزه انتخابیه مجلس این شهرستان با دوشهرستان مرودشت و پاسارگاد، به سبب وسعت این حوزه ی انتخابیه، یک نماینده در پیگیری امور قدری ناتوان است و چه بسا به همین دلیل حل مشکلات این شهرستان دراین شرایط تاکنون محقق نشده است.
4) در برخی موارد اختلافاتی میان آنچه به عنوان عوامل رکود در شهرستان به مردم ارائه میشود با واقعیت موجود، مشاهده می شود که نتیجه آن منفعل ماندن این دیار است.

شهرستان ارسنجان همواره قربانی وعده های محقق نشده ی نمایندگان بوده است. لازم است خیلی جدی تر به این مسأله فکر شود که ضمانت تحقق وعده های نماینده یا ارائه گزارش های ادواری و واقعی نماینده در زمینه پیگیری وعده ها و درصد تحقق این اهداف به شیوه ای قابل لمس برای عموم مردم چیست؟ لازم نیست نماینده در شهرستان دفتری داشته باشد؟ زمان سرکشی نماینده به شهرستان از قبل به اطلاع عموم برسد؟ شرح پیگیری مشکلات مردم از طریق نماینده به صورت ماهانه به مردم اطلاع رسانی شود؟

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه