رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 14 تیر 1398 - 18:24
  • کد خبر : ۳۱۵۳
  • چاپ خبر : چالش وکیل اموات در سال انتخابات
یادداشت

چالش وکیل اموات در سال انتخابات

در این نوشته اشاره به زمانی داریم که هر چهارسال یکبار فرا میرسد و کاندیدها با تعدادی همراه کت و شلواری بسیار شیک و با چهره ای اندوهگین در مراسمات ختم و دارالرحمه ها مشغول خواندن حمدوسوره دیده میشوند.

اغلب با عینک هایی دودی به همراه راننده ای که طبق تخیلات خود جوانب رانندگی را رعایت کرده و با هندزفری بیسیم خود مشغول صحبت سوار بر خودرویی کارواش شده که دو دست کت و شلوار زاپاس در آن اویزان است..
هرچه به دوم اسفند، زمان برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نزدیک می‌شویم، شاهد بیشترشدن فعالیت انتخاباتی این افراد، احزاب، اشخاص و گروه‌های سیاسی درحوزه های انتخاباتی هستیم.
در این حرکت نمادین که از عصر پنج شنبه قبل از ساعت چهار شروع میشود نفرات ذکر شده بلااستثنا در مراسم ختم حاضر هستند و گاها دیده میشود مدام کاغذ هایی یواشکی دست به دست میکنند و به مجری یا مداح مراسم داده با خواهش و اصرار از وی میخواهند بلند بگوید که اقای فلانی از این غم بسیار اندوهگین است. سپس با شتاب مجلس را به سمت مراسمی دیگر ترک میکند.
حال و روز کارزار های انتخاباتی ما این است..
از نظر من رایی که با حضور در قبرستانها بدست آید بدرد زنده ها نمیخورد.
همانطور که همه می دانند این اقدام و سبک تبلیغ پوپولیستی یا عوام فریبانانه تلقی میشود و اصول حرفه ای انتخاباتی را زیر سوال میبرد.
شاید یکی از دلایلی که اغلب کاندیداها بجای حضور در جمع نخبگان به قبرستانها پناه می برند، نداشتن اطلاعات کافی یا عدم اعتماد به نفس کافی و یا مطمئن بودن از رای نیاوردنشان است، وگرنه جامعه ما به کاندیداهایی نیاز دارد که با فرهنگیان و دانش اموختگان جلسه و پرسش پاسخ داشته باشند.
اگر چه در بین این کاندیدها هنوز هم هستند کسانی که توازن را رعایت کرده و کارهای دیگر را انجام میدهند و جامعه فرهنگیان و دانش اموختگان و دیگر صنوف را هم به رسمیت شناخته، ولی برخی اوقات کاندیداهایی از فرط بی دانشی و نداشتن برنامه در مراسمات ختم ها زارو زار گریه میکنند به این بهانه مردم نجیب را در رودربایستی سیاسی قرار دهند.
کاندیداها میتوانند تمام تلاش خود را درچارچوب قانون انجام دهند و نباید بخاطر کسب رأی به هرقیمتی مراسمات مذهبی مردم را تحت تاثیر خود قرار دهند.
آنها میتوانند فارغ از مسائل حاشیه ای خود را در معرض رای مردم بگذارند.
در این دوره کار نامزدها بسیار سخت تر از ادوار گذشته شده است زیرا چه میگذرد آگاهی عموم مردم به وسیله فضای مجازی و استفاده از منابع بیشتر و مشاهده نتایج و تجربیات قبل افزوده میشود و این میتواند نقطه عطفی در تقابل با اعمال پوپولیستی باشد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه