رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 14 تیر 1398 - 18:28
  • کد خبر : ۳۱۵۷
  • چاپ خبر : بودجه دهیاری ها در سال جاری، رشد 80 درصدی خواهد داشت
نماینده فارس در شورای عالی استان ها:

بودجه دهیاری ها در سال جاری، رشد 80 درصدی خواهد داشت

«آئین نامه اجرایی شورای برنامه‌ ریزی و توسعه استان» به تصویب دولت رسید که در آن رئیس شورای استان و شهرداران عضو ثابت شورای برنامه ریزی خواهند بود.

علی قاسمی نماینده استان فارس در شورای عالی استانها در گفتگو با خبرنگار سفیر مردم ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این اقدام گامی اساسی جهت تحقق اهداف و وظایف مدیریت های محلی است.

قاسمی این مصوبه را یکی از پیشنهادات شورای عالی استانها به دولت خواند و افزود: رئیس شورای استان و شهرداران در ۳ کارگروه از ۴ کار گروه شورای برنامه ریزی استان عضو ثابت هستند و این هم ارتقای جامعه شورایی را در پی خواهد داشت و هم دیدگاهها و نظرات شورا، در شورای برنامه ریزی استان که بسیار با اهمیت است دخیل خواهد بود.

رئیس فراکسیون توسعه روستایی شورای عالی استان ها با اشاره به بودجه دهیاری ها گفت: در جلسه ای که با جندقیان معاونت دهیاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشورداشتیم وی عنوان کرد بودجه دهیاری ها، نسبت به سال گذشته با رشد 80 درصد از 2 هزار 900 میلیارد تومان به 5 هزار 200 میلیارد تومان خواهد رسید و تنها نهاد دولتی است که افزایش بودجه خواهد داشت.

قاسمی در پایان افزود: طبق صحبت های صورت گرفته جندقیان تا یک ماه آینده به استان فارس سفر خواهند کرد و علاوه بر آن کارشناسان آن معاونت به صورت مستمر در جلسات کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان ها شرکت می نمایند و می توان بسیاری از اهداف دهیاری ها را از طریق شورای عالی استان ها پیگیری نمود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه