رفتن به بالا
  • جمعه - 5 مرداد 1398 - 22:09
  • کد خبر : ۳۴۶۶
  • چاپ خبر : شهر خوب را شهروندان خوب می سازند
گزارش:

شهر خوب را شهروندان خوب می سازند

.

وحید میرزاپور| به منظور بهبود عبور و مرور عابرین پیاده و زیباسازی پیاده روهای بلوار امام خمینی (ره)، عملیات بهسازی مبلمان شهری توسط شهروندان فهیم سعادتشهر(بازاریان) و با مشارکت شهرداری سعادتشهر در حال اجرا می باشد .
شهروند به عنوان عنصر سازنده برای جامعه و محیط، باید تلاش و همکاری لازم را در راستای رشد محیط زندگی و اجتماعی خود داشته باشد و اگر تک تک این عناصر وظایف خود را حول محور ساختن یک شهر خوب به درستی انجام دهند بدون شک شهری سالم و زیبا در خور شان مردم شریف سعادتشهر خواهیم داشت و این نکته همواره مورد تاکید بوده است که شهر خوب را افکار،رویکردهای مثبت و مشارکت آگاهانه شهروندان آن شهر می سازد.
با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور و همچنین کاهش شدید اعتبارات نهاد غیردولتی شهرداری، آن هم در شهر سعادتشهر که درآمدهای پایداری برای این نهاد وجود ندارد، بهبود مبلمان شهری با درک بالای شهروندان و مشارکتشان با شهرداری سریع تر از همیشه در حال اجرا می باشد و این امیدواری وجود دارد با تداوم این تعامل ها شهری زیبا و متفاوت با گذشته را بسازیم.
یکی از کسبه های بلوار امام که در اجرای این طرح با شهرداری مشارکت داشته است در گفتگو با خبرنگار سفیر مردم گفت :پیاد رو جلو مغازه ام از سالها قبل تخریب شده بود و بارها قصد داشتم قسمت جلو مغازه ام را بازسازی کنم اما به دلیل محدودیت های مالی هر مرتبه پشیمان شدم، طرح خوب شهرداری و استقبال همسایه ها از آن باعث شد من هم جهت دریافت موزائیک به شهرداری مراجعه کنم که خوشبختانه با اجرای موزائیک فرش هم زیبایی شهر دوچندان شد و هم از گرد و خاک های همیشگی نجات پیدا کردیم. امیدوارم دست به دست هم داده و با اجرای این طرح توسط تمامی کسبه، پیاده روها همسان سازی شود و شهر زیبایی داشته باشیم .
شهردار سعادتشهر ضمن تشکر صمیمانه از بازاریان محترم که در امر موزائیک فرش بلوار امام خمینی(ره) با خادمان خود در شهرداری مشارکت کردند، این همیاری را بزرگ ترین سرمایه مدیریت شهری دانست و از ادامه این طرح مشارکتی خبر داد و افزود: همواره مجموعه شهرداری و شورای شهر سعادتشهر در جهت جلب رضایت شهروندان و ارائه بهترین خدمات در شان این مردم شریف تلاش داشته است از تمامی ظرفیت ها استفاده نماید که امیدواریم خدا توفیق دهد با ارائه بهترین خدمات، شرمنده همشهریان عزیزمان نباشیم.
علی یارمحمدی در پایان گفت : بنده به عنوان خادم مردم در شهرداری می پذیرم که وضعیت کنونی شهر در شان مردم شریف سعادتشهر و محلات نیست و می بایست با جدیت بیشتری عمل نماییم تا به ملاک های یک شهر آرمانی دست یابیم. در این راه سخت با وجود کمبود اعتبارات، همیاری و مشارکت شهروندان محترم در پروژه ها و پرداخت به موقع عوارض سالیانه شهرداری می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه