رفتن به بالا
  • سه شنبه - 9 مرداد 1398 - 20:19
  • کد خبر : ۳۵۱۱
  • چاپ خبر : قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم ورود کند
هشدار در خصوص مصرف بيش از حد سموم كشاورزي:

قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم ورود کند

.

علی قاسمی| یادداشت مهمان

استفاده بيش از حد سموم و كود‌هاي شيميايي براي توليد محصول بيشتر در حالي در مزارع و باغ هاي كشاورزي كشور گسترش يافته كه بقاياي سموم و كود‌هاي شيميايي در محصولات كشاورزي باعث بروز بيماري‌هاي خطرناك و شيوع سرطان‌هاي مختلف در كشور شده است؛ اين معضل در حالي رو به افزايش است كه كارشناسان كشاورزي معتقدند بر نحوه ميزان استفاده از اين سموم در مزارع كشاورزي نظارتي صورت نمي‌گيرد.
در ادامه یادداشت علی قاسمی بعنوان کارشناس کشاورزی و نماینده استان فارس در شورای عالی استانها می خوانید:
بحث استفاده از سموم کشاورزی در مزارع بخصوص سبزی جات، متاسفانه آمار بسیار وحشتناک و رقت انگیز است. در سالهای گذشته، متاسفانه گوجه فرنگی ایران از کشور پاکستان به دلیل نیترات بیش از استاندارد پاکستان! برگشت خورد.دوره کارنس سموم‌مورد استفاده در بخش کشاورزی بیش از دوهفته هست، بعضی اوقات گوجه فرنگی شب قبل از ورود به میدان میوه تره بار سم میخورد(اخیرا سمپاشی ها در شب انجام میگیرد) و این یعنی ۳۶ ساعت پس از سم پاشی سبزی جات در فروشگاه در حال فروش است.جالب است بدانید در کشورهای پیشرو کشاورزی دوره کارنس سموم بیش از۴۸ ساعت نیست. نوع سموم استفاده شده اینقدر در وضعیت نامطلوب است،که برخی از بهره برداران برچسب سموم را میکنند تا کسی نفهمد چه سمی به کار میبرند. البته بدتر از گوجه فرنگی ،کلم پیچ است.کلم پیچ حداقل ۲۰ بار (به گفته خود کشاورزان) در عمر ۳ ماهه خود سمپاشی جهت مبارزه با کرم مخصوص کلم میشود.سمی که به گفته خودشان خرگوش و مار را از بین میبرد.پیاز و هویج هم وضعیت بهتری ندارد. اما، وزارت جهاد کشاورزی متاسفانه به وظایف خود به درستی عمل نکرده است،چرا که آب های زیر زمینی رو به اتمام،کیفیت محصولات بسیار نازل،کمیت محصولات بسیار کمتر از نرم جهانی و در کنار همه اینها کماکان کشاورز فقیر و آسیب پذیر است جالب اینجاست امنیت غذایی به معنای واقعی و تعریف جهانی نداریم و شوربختانه ۳۰ درصد از محصولات تولیدی کشاورزی به هدر رفته و فاسد میشوند. اجرای سیاست های غلط این وزارتخانه موجب شده، کشاورز برای فرار از فقر دست به هر کاری بزند که از نظر کمی راندمان محصولش را بالا ببرد، حال کیفیت محصول مهم نیست.متاسفانه نظارت هم در حد صفر، هرکس هر مقدار میخواهد می کارد،هر طور دلش خواست محصول را پرورش میدهد و هر گونه خواست میفروشد، و در این میان ارزان ترین متاع جان آدمیست… نظام ناکار آمد تولید،نظام ناکارآمد توزیع و نظام ناکارآمد نظارت،خواه در بحث نهاده محصولات، خواه در بحث تولیدکشاورزی، آنچه را که میبینیم.
اما چه باید کرد:
۱.در فاز بلند مدت، بایستی «سازمان غذا و دارو» به «سازمان سلامت غذا و دارو» تغییر نام یافته و وزارت بهداشت به همین منوال هم بررسی کیفیت غذا و تولیدات کشاورزی به صورت ویژه در دستور کار قرار دهد که خود حدیثی است بسیار مفصل و راهکارهای عملی دارد.
۲.اما در فاز کوتاه مدت پیشنهاد ورود قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم و قوه نظارتی و برخورد سریع و صریح با بازی کنندگان با جان مردم.
۳.بازگشت وزارت جهاد کشاورزی به وظایف اصلی خود که همانا تامین امنیت غذایی در کنار سلامت تولید و با عنایت ویژه به درآمد بخش کشاورزی به عنوان قطب اصلی اشتغال کشور،با توجه به اینکه ۱۷ درصد اشتغال مستقیم در بخش کشاورزیست.
۴. قانونگزاری قوی در رابطه با بحث تغذیه شهروندان توسط مجلس شورای اسلامی، به عنوان قوه مقننه.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه