رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 25 مرداد 1398 - 00:40
  • کد خبر : ۳۶۸۶
  • چاپ خبر : خبرنگاری یعنی حضور زیرکانه در وسط میدان
یادداشت:

خبرنگاری یعنی حضور زیرکانه در وسط میدان

.

حمیده بذرگر| خبرنگاری يعني تلاش ، صداقت و پيگيري در راستاي استيفاي حقوق عمومي، این تلاش و پیگیری ها گاهی منجر به کشف حقایقی می شود که برای برخی امید بخش و برای گروهی دیگر خطرآفرین است. وقتی هدفت مطالبه حقوق مردم باشد، گاهی سخت است تصمیم گرفتن برای درج یک خبر یا ارایه یک گزارش. یعنی لازم است خبرنگار زیرک و مشرف به همه ابعاد مسأله باشد تا بتواند تصمیم درستی بگیرد.
البته امروز کار خبرنگاران در جذب مخاطب و انتقال صحیح پیام سخت تر از گذشته شده است. برخی حوصله خواندن هر خبری را ندارند، برخی دیگر اخبار را از درگاه های مختلفی دریافت میکنند، برخی از شنیدن اخبار تکراری خسته اند و … این هنر خبرنگار است که هر نوع خبری را با ترکیب مناسب اماده ارائه به مخاطب نماید.
گاهی لازم است خبرنگار از اتفاقات غرورآفرین و نقاط مثبت یک حادثه سخن بگوید و گاهی لازم است دردهایی را به تصویر بکشد که شاید خوشایند برخی نباشد و البته پس از آن باید منتظر رگبار انتقادات از سوی آنان باشد. اما آنچه بیش از همه در جذب و حفظ مخاطب حایز اهمیت است صداقت در گرفتار و توجه به منافع عموم مردم است.
مجموعه خبرنگاران سفیرمردم طی سه سال فعالیت در دو شهرستان همه تلاش خود را برای ایجاد ارتباط سازنده بین مردم و مسؤلین بکار گرفتیم، همواره کوشیدیم پیگیر مطالبات مردم باشیم، به دور از روزمرگی موفقیت ها و نقاط مثبت را فریاد زدیم و با اشاره به کاستی ها همیشه به ارایه راه حل برای مشکلات موجود پرداختیم.
اما در نهایت این مردم و مخاطبین هستند که کار یک رسانه و خبرنگار را قضاوت میکنند.
در پایان وظیفه خود می دانم ضمن تبریک روز خبرنگار از سعی و تلاش خبرنگاران و عکاسان خانم ها (نگین نعمت الهی، زهرا نعمت الهی، زهرا رحیمی، زهرا خادمی، سیده زهرا کاظمی، زهرا میرکی) و آقایان (سید حسام حسینی، سینا جهانگیر، مهدی زارع، علی اصغر نعمت الهی، مرتضی روستایی، صالح زارع، محسن ابراهیمی، محسن نعمت الهی، امیرحسین رحیمی) که در این عرصه زیبا و خطیر گروه سفیرمردم را همراهی نموده اند تقدیر و تشکر نماییم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه