رفتن به بالا
  • دوشنبه - 29 مرداد 1398 - 22:26
  • کد خبر : ۳۷۷۸
  • چاپ خبر : شهرستان ارسنجان در تکاپوی پیشرفت و ابادانی
یادداشت:

شهرستان ارسنجان در تکاپوی پیشرفت و ابادانی

.

مرتضی روستایی| با مروری به شرایط جامعه و اوضاع و احوال سالهای پس از انقلاب و مطالعه ی ارمانها و اهداف نظام جمهوری اسلامی و با تفحص در بطن وصایای شهدای گرانقدر، تکالیفی بر هر ایرانی مؤمن انقلابی احساس میشود که همه ی ما را ملزم به پاسداری و حفظ ارزشهای انقلاب میکند.
شهرستان ارسنجان با مردمی مؤمن و انقلابی از بدو شکل گیری انقلاب تاکنون دورانی از تحولات فرهنگی سیاسی اقتصادی را پشت سر گذاشته است. اما آنچه به وضوح دیده می شود ناکامی ها و محرومیت های این شهرستان است که پس از گذشت بیش از 40 سال از انقلاب اسلامی هنوز بر جای خود باقیست.
با تحقیق وجستجو در اوضاع و احوال شهرستان مسائلی به چشم می اید که توجه‌ به انها میتواند ابهاماتی را روشن کند.
در شهرستان ارسنجان همچون دیگر نقاط این مرزو بوم مسئولین گذشته و فعلی، تاثیر بسزایی در پیشبرد برنامه های توسعه ی شهرستان داشته اند و بی شک انتخاب مسئولین أعم از مسئولین دولتی و نماینده های مردم در ادوار مختلف مجلس از پدیده هاییست که همیشه توسط خود مردم رقم خورده است.
شهرستانی که در انجام مناسبات فرهنگی، مذهبی در بین دیگر شهرستانها یک سرلوحه بشمار می اید، توانسته است در ابعاد روشنگری و بصیرت افزایی نیز گامهای مؤثری بردارد.
مردم شهرستان ارسنجان در اکثر انتخابات های گذشته بیشترین رأی کاندیداهای انقلابی را به صندوقها انداخته اند که این خود نشان از اگاهی و بصیرت مردم این دیار بحساب می اید.
اما انچه مسلّم است نیاز به تلاش هرچه بیشتر فرهیختگان شهرستان در این عرصه است.
انتخابات مجلس به لحاظ اهمیت و اثرگذاری بالا در شهرستان ارسنجان نیازمند توجه بیشتر مردم این خطه است و با بررسی چالش ها و بعضأ برخی از عقب ماندگیهای این شهرستان اهمیت این موضوع بیشتر و بیشتر نمایان میشود.
در این زمینه توجه هرچه بیشتر مردم به برخی نکات خالی از لطف نیست؛ نکاتی که لحاظ کردن آن در تصمیم گیری های مردمی میتواند در توسعه و ابادانی این شهرستان مفید و مؤثر واقع شود
انتخاب یک کاندیدای اصلح و سالم بر اساس معیارهای انقلابی در انتخابات. البته شناخت معیارهای یک کاندید انقلابی نیز یک امر واجب و دینی تلقی میشود.
پرهیز از تعصبات حزبی و جناحی و پرهیز از شایعه پراکنی های بی مورد.
پرهیز از تعصبات قومی و قبیله ای و پرداختن به شناخت چهره های دلسوز و مردمی به دور از حاشیه های خویشاوندی
تقویت قدرتِ نه گفتن به برخی از افراد سودجو یا همان مافیای انتخاباتی که هیچگاه کوچکترین منافعی برای شهرستان نداشته اند و تنها در زمان انتخابات به مردم رو می اورند.
بررسی سوابق و پیشینه ی کاندیداهایی که دم از دلسوزی و خدمتگزاری میزنند اما هویت سیاسی خود را کتمان میکنند.
 نه گفتنِ قاطع به افرادی که تفکر دفاع از سرمایه داری و خان سالاری را در سرلوحه کارخود قرار داده اند.
توجه و حمایت از افرادی که در راستای مبانی و توجهات ولایت فقیه گام برمیدارند و هیچ منافعی را در طول چند دهه از انقلاب برای خود نخواسته اند.
دوری جستن از افرادی که شاید در عامه ی جامعه مطرح باشند، اما با مطالعه ی پیشینه ی انها نتوان هیچ گونه خدماتی به مردم این شهرستان در کارنامه ی انها یافت. (یعنی افرادی که تنها در حد سخن و گفتار دلسوز مردمند)
و در نهایت توجه به نکته مهم حفظ وحدت و انسجام و اجماع در بین نیروهای انقلابی و پرهیز از ایجاد اختلاف در بین نیروهای ارزشی و کارامد از مهمترین نکات کلیدی در انتخابات است که باید مورد توجه قرار گیرد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه