رفتن به بالا
  • یکشنبه - 11 شهریور 1398 - 19:27
  • کد خبر : ۳۸۶۴
  • چاپ خبر : هنرمندان پتانسیل عظیمی هستند که کمتر به آنها بها داده شده است
رییس مجمع کانون های تبلیغی استان فارس:

هنرمندان پتانسیل عظیمی هستند که کمتر به آنها بها داده شده است

علی اکبر یارمحمودی جوان پاسارگادی که به تازگی به ریاست مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی استان فارس انتخاب شده است، کارشناسی مدیریت فرهنگی وبرنامه ریزی دارد و در کارنامه او فعالیت های متعدد فرهنگی، ورزشی و حتی صنعتی مشاهده می شود. شرح تلاش های وی در دوره 8 ساله مدیریت شهرک صنعتی پاسارگاد، فعالیت فرنگی وی در مساجد پاسارگاد موارد متعددی هستند که پرداختن به آن در این مجال نمیگنجد.

وحید میرزاپور | علی اکبر یارمحمودی جوان پاسارگادی که به تازگی به ریاست مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی استان فارس انتخاب شده است، کارشناسی مدیریت فرهنگی وبرنامه ریزی دارد و در کارنامه او فعالیت های متعدد فرهنگی، ورزشی و حتی صنعتی مشاهده می شود. شرح تلاش های وی در دوره 8 ساله مدیریت شهرک صنعتی پاسارگاد، فعالیت فرنگی وی در مساجد پاسارگاد موارد متعددی هستند که پرداختن به آن در این مجال نمیگنجد.
حال که این جوان پاسارگادی با نظر نمایندگان30 شهرستان استان فارس به عنوان اولین رئیس مجمع کانونهای فرهنگی تبلیغی استان انتخاب شده است با وی به گفتگو نشستیم تا از نظرات وی در مورد مسائل فرهنگی بیشتر آشنا شویم.
علي اکبر يارمحمودي کانونهاي فرهنگي تبليغي را مجموعه اي ولايت مدار و متشکل از عناصر مستعد و داراي پتانسيل بالقوه و زنجيره بزرگ فرهنگي تبليغي دانست و اظهار داشت: شناسايي و سازماندهي، تخصصي کردن کانونها فرهنگي تبليغي کشور، ايجاد انسجام و تحکيم وحدت و هماهنگي فکري عملي در فعاليت ها و شناسايي آسيبهاي فرهنگي و اجتماعي بومي استانها و شهرستانها از وظايف مجمع است.
وي ادامه داد: مسير و هدف پیش روی این کانون ها اجراي بیانیه گام دوم انقلاب با کمک و همکاري دوستان اجرايي خواهد بود.
يارمحمودي با بيان اينکه در بيانيه رهبر فرزانه انقلاب 41 بار به جوانان اشاره شده است افزود: جوانان ميدان داران اصلي گام دوم انقلاب هستند و به دلیل هجمه های فرهنگی و جنگ نرم دشمن نقش نسل جوانان کنوني انقلاب پایین تر از جوانان نسل اول انقلاب نیست.


وي تصريح کرد: اصلاح جامعه بدون اصلاح فرهنگ ان ميسر نيست و تلاش هاي اقتصادي و اجتماعي زماني به نتیجه مطلوب می رسد که زمینه فرهنگی آن فراهم شده باشد.کانونهاي فرهنگي تبليغي در سراسر کشور با توجه به ظرفيت ها و پتانسيل ها و نیروی جوانی که در اختیار دارند، می توانند در راستاي تحقق بيانه گام دوم انقلاب و کاهش اسيب هاي اجتماعي اقدامات بسیار خوبی انجام دهد.
رييس مجمع کانون هاي فرهنگي تبليغي استان فارس در مورد برنامه هاي پيش رو گفت: برگزاري دوره هاي آموزشي سبک زندگي اسلامي، شناسايي آسيب هاي فرهنگي و اجتماعي بومي استانها و شهرستان ها و توجه به تخصص مديران و عوامل فرهنگي در کشور و رشد معنويت و اخلاق در بين جوانان و نوجوانان از اهداف و برنامه های کانون هاي فرهنگي برشمرد و افزود تحقق این اهداف درجامعه برکات زیادی دارد و بي گمان محتاج جهاد و تلاش زیاد است.
علي اکبر يارمحمودي مردم و جوانان شهرستان پاسارگاد را در زمينه فرهنگي پیش گام معرفي کرد و بيان داشت: مردم و جوانان شهرستان ما در طول اين چهل سال نشان دادند پاي انقلاب و رهبري و ارزشها ايستاده اند و همين امر باعث مي شود در بحث مسائل فرهنگي مذهبي خودجوش و پيش قدم باشند. متاسفانه برخورد ها و اعمال برخی از ما بعنوان عوامل فرهنگي شهرستان، باعث شده در بعضی از برنامه های فرهنگی و مذهبی استقبال چشمگيري نداشته باشیم. بايد در شهرستان يک تحول فرهنگي مذهبي ايجاد شود و اين کار دور از دسترس نيست ظرفيت و پتاسيل اين تحول وجود دارد .
وي خاطرنشان کرد: متاسفانه يکي ديگر از علل کمرنگ شدن محافل فرهنگي مذهبي عدم وجود ائمه جماعت فعال و سر زنده در مساجد شهرستان مي باشد. کار فرهنگي مذهبي بايد جهادي با عشق و علاقه باشد. جذب جوان و نوجوان در اين شرايط دشوار است و حفظ انان سخت تر و تمام اين مسائل بر ميگردد به نقش عوامل فرهنگي مذهبي درشهرستان؛
يارمحمودي ادامه داد: شهر باید از انفعال سياسي بيرون بيايد و از افسردگي رهايي پيدا کند. جامعه و شهر سر زنده و شاداب قطعا پيشرفت خواهد کرد و اين پتانسيل و ظرفيت در جوانان شهر ما وجود دارد، بايد به جوانان اعتماد کرد و از همه ظرفيت ها استفاده کرد. ما علاوه بر نيروهاي توانمند فرهنگي و مذهبي نيروهاي توانمند هنرمند زیادی داريم. ظرفيتي که شاید کمتر دیده شده است و امروز بايد از این پتانسیل استفاده شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه