رفتن به بالا
  • جمعه - 30 شهریور 1398 - 00:51
  • کد خبر : ۴۰۴۸
  • چاپ خبر : خیرخواهی همگانی برای بخشدار جدید
خارج از متن یک معارفه:

خیرخواهی همگانی برای بخشدار جدید

بعد از ماه ها بسته بودن در اتاق بخشدار مرکزی ارسنجان، یاسر زارعی سکان این مسئولیت مهم را بر عهده گرفت. اهمیت این مساله از آنجایست که بیش از نصف جمعیت شهرستان ارسنجان در روستاها سکونت دارند و می توانند نقش مهمی در رونق و آبادنی شهرستان ایفا کنند.

حسن احمدی| بعد از ماه ها بسته بودن در اتاق بخشدار مرکزی ارسنجان، یاسر زارعی سکان این مسئولیت مهم را بر عهده گرفت. اهمیت این مساله از آنجایست که بیش از نصف جمعیت شهرستان ارسنجان در روستاها سکونت دارند و می توانند نقش مهمی در رونق و آبادنی شهرستان ایفا کنند.
امین شیروانی ماه هاست که بخشداری بخش درودزن را بر عهده گرفته اما تکلیف بخشدار ارسنجان با اما و اگرهایی روبرو بود که بعد از مطرح شدن نام های متفاوت، بالاخره نوبت به مدیر بومی، یاسر زارعی رسید.
گزینه ای که در این مدت، بارها بر سر زبان ها آمده بود بالاخره با پیگیری های صورت گرفته در هفته دولت، بعنوان بخشدار بخش مرکزی ارسنجان معرفی شد.
وجود نیروی بومی به علت شناخت خوب وی از محل زندگی و جامعه خود، برگ برنده ایست که باعث رغبت مردم به وی می شود اما در کنار آن با توجه به فرهنگ حاکم بر شهرستان ها و توقعات بیشتری که مردم از آن مسئول بومی دارند سختی کار وی دوچندان می شود.
در عین حال حضور مدیر بومی، زمینه ایجاد امیدواری را در بین مردم ایجاد میکند که واکنش مخاطبین سفیرمردم به این خبر و استقبال در فضای مجازی و حقیقی این موضوع را ثابت می کند. در کنار این موضوع مخاطبین ما برای بهبود عملکرد بخشدار جدید پیشنهاداتی هم داشند. امیر رحیمی شهروند ارسنجانی و فعال اجتماعی از بخشدار جدید خواست به نیروی جوانی و همت جوانان اعتماد کند و اظهار داشت: زمینه کاری خود را از روی فکر و دقیق انتخاب کند و بهترین تصمیم را با توجه به عدالت اجتماعی و حقوق شهروندی بگیرد.
وی ادامه داد: مرز بندی را کنار گذاشته و به دور از مسائل سیاسی و طایفه ای، حواسش به همه جا و تمام امور باشد.
رحیمی افزود: با توجه به مسائل و مشکلات موجود با رویی خوش و با فکر باز پاسخگوی درخواست های ارباب رجوع باشد تا مراجعه کننده احساس کند که مدیر و کارکنان قصد رفع مشکل و رواج کار او را دارند. همچنین تعامل، همکاری و همراهی با مسئولین مافوق و واحد های زیر مجموعه، دهیاران و شوراهای اسلامی باید سرلوحه کار بخشدار جدید باشد.
این فعال اجتماعی در پایان بیان داشت: شایسته است وی در انجام امورات و عملکرد اینده خود استقلال داشته باشد و منشور اخلاقی و اصول اداری و اجرایی خود را برابر مقررات و ضوابط و پتانسیل خودش عملی نماید تا وامدار کسی نباشد.
در فضای مجازی جمع بندی پیشنهادات، همپوشانی زیادی با موارد بالا داشت. باید این ابراز عقیده ها را به فال نیک گرفت زیرا وقتی مردم امید به پویایی دارند سعی میکنند در امورات اظهار نظر کنند و این امتیاز مثبتی برای بخشدار جدید است.
امام علی (ع) در خطبه 34 میفرمایند: «حق‌ دولت‌ بر مردم، خیرخواهی‌ همگان‌ برای‌ دولتمردان، چه‌ در حضور و چه‌ در غیاب‌ آنان. آحاد ملت‌ باید همواره‌ خیرخواه‌ دولتمردان‌ خدمتگزار باشند و چنانچه‌ نقص‌ و کاستی‌ در کارشان‌ یافتند، یا دریافتند که‌ خطری‌ آنان‌ را تهدید می‌کند، مشفقانه‌ با خود آنان‌ در میان‌ بگذارند.» وظیفه ما مردم در این خطبه به وضوح مشخص شده است. آنچه که باید اتفاق بیافتد یک مشارکت دو طرفه است نه امید به اصلاح امور با یک نفر.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه