رفتن به بالا
  • جمعه - 30 شهریور 1398 - 01:01
  • کد خبر : ۴۰۵۸
  • چاپ خبر : اندکی همدلی برای آبادی قصرالدشت
مرثیه ناتمام برای یک خیابان

اندکی همدلی برای آبادی قصرالدشت

پیمان فتحی|خیابان قصردشت یکی از جاذبه های مهم شهرستان پاسارگاد است که علی رغم پیگیرهای مستمر هنوز به وضعیت مطلوب نرسیده است.

پیمان فتحی|خیابان قصردشت یکی از جاذبه های مهم شهرستان پاسارگاد است که علی رغم پیگیرهای مستمر هنوز به وضعیت مطلوب نرسیده است.
حال قصردشت اصلا خوب نیست و مردم شهرستان پاسادگاد نگران اوضاع نابسامان آن هستند.
جاده قصردشت سالهاست که مانند درختانش در حال تخریب است اما متاسفانه متولی و مسئولی برای رسیدگی به این جاده وجود ندارد.
بدون شک بسیاری از شهرهای ایران زمین، جاذبه هایی دارند که روی آن مانور میدهند و به مناسبت های مختلف و به وسیله گزارش های رادیویی و تلوزیونی، نصب تابلو های راهنما و تهیه بروشور آنرا به جامعه معرفی میکنند.
مدتی پیش شورای شهر در نشستی با فرماندار شهرستان درخواست واگذاری زمین های منابع ملی که توسط شرکت مستقر در انجا بصورت غیر مجاز تصاحب شده بود را مورد بحث قرار داد و از فلاحی فرماندار پاسارگاد درخواست کرد که با انجام پیگیری های لازم، این زمین را برای ساخت به شهرداری و بخش خصوصی واگذار کند که هنوز اخبار دقیقی از نتیجه آن منتشر نشده است.
طبق شنیده ها شرکت سبزدشت نیز همزمان با شورای شهر سعادتشهر از منابع طبیعی شهرستان درخواست واگذاری این زمین به نفع شرکت جهت کشاورزی را داشته است. این در حالیست که این شرکت سالهاست با برداشت از سفره های آب زیرزمینی و حداکثر استفاده را از منابع موجود به عمل آورده است.
اما کماکان واکنشی از سمت مسئولین مشاهده نشده و درختان این منطقه در کمال ناباروری با وجود آب فراوان با مشکلی بی آبی دست و پنجه نرم میکنند.
خیابان قصردشت که اخر هفته ها میزبان خیل مسافران و شهروندان است از ابتدایی ترین زیرساختها مانند سطل زباله وحتی نیمکت و روشنایی مطلوب محروم است!
شما بگویید این جاذبه اگر در اصفهان بود چگونه از آن استفاده میشد؟
پیشنهاد و تقاضای مردم این است که مسئولین محترم این مهم را پیگیری کرده و از این میراث شهرستان حراست نموده و آن را به تفرجگاهی امن و زیبا تبدیل نماید که علاوه برا آبادانی منطقه، درامدی مطلوب برای شهرداری و شهر به ارمغان آورد.
حل تمام این مشکلات در گرو همدلی و تعامل مسئولین است. قصردشت فقط نیازمند کمی توجه و همدلی است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه