رفتن به بالا
  • یکشنبه - 15 مهر 1398 - 22:24
  • کد خبر : ۴۱۳۰
  • چاپ خبر : برخورد جدی با شایعه‌سازان فضای مجازی

برخورد جدی با شایعه‌سازان فضای مجازی

برخورد جدی با شایعه‌سازان فضای مجازی افزایش جرائم در فضای مجازی جرائم فضای مجازی در استان فارس رشد ۱۵۰ درصدی داشته است. 🔰 معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس از برخورد جدی با شایعه‌سازان فضای مجازی در استان خبر داد و گفت: در ۶ ماه گذشته جرائم فضای مجازی در استان فارس ۱۵۰ درصد رشد […]

برخورد جدی با شایعه‌سازان فضای مجازی

افزایش جرائم در فضای مجازی

جرائم فضای مجازی در استان فارس رشد ۱۵۰ درصدی داشته است.

🔰 معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس از برخورد جدی با شایعه‌سازان فضای مجازی در استان خبر داد و گفت: در ۶ ماه گذشته جرائم فضای مجازی در استان فارس ۱۵۰ درصد رشد داشته است.
سرهنگ کاووس محمدی با اشاره به اینکه گسترش فعالیت در فضای مجازی به گونه‌ای است که این فضا به یک فضای حقیقی تبدیل شده است افزود:برخی بزهکاران در فضای مجازی آگاهانه یا ناآگاهانه سلامت افراد جامعه را نشانه گرفته‌اند.
وی با تاکید بر اینکه عده‌ای سودجو با شایعه‌سازی و استفاده از هویت افراد، پیام‌های غیر واقعی انتشار می‌دهند و تلاش دارند رعب وحشت در جامعه ایجاد کنند افزود: هر ساله در مناسبت‌های مختلف پیام‌های تکراری انتشار داده می‌شود تا هدف سوء خود را عملیاتی و فضای جامعه را با پیام‌های خود آلوده کنند.
معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان فارس گفت: شیوه‌های این افراد این گونه است که با استفاده از مرکز درمانی و یا یک فامیلی معروف سعی دارند پیام غیر واقعی خود را واقعی جلوه دهند تا کاربران فضای مجازی را به پیام خود جلب کنند.
سرهنگ محمدی استفاده از فامیلی سرهنگ و یا رئیس بیمارستان و … را یکی از شیوه‌های همیشگی متهمین اعلام کرد و گفت: کاربران به خبر‌هایی که از قول منابع ناشناس در فضای مجازی منتشر می‌شود، توجه نکنند چراکه بسیاری از این افراد سودجویانی هستند که می‌خواهند مخاطبان و دنبال‌کننده‌های صفحات و کانال‌های خود را افزایش دهند./منبع فارس

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه