رفتن به بالا
  • سه شنبه - 17 مهر 1398 - 23:21
  • کد خبر : ۴۱۴۷
  • چاپ خبر : روزی بنام سعادتشهر که محقق نشد!
یاداشت

روزی بنام سعادتشهر که محقق نشد!

.

روزی که بنام سعادتشهر که محقق نشد!

 

یاداشت:

پیمان فتحی

خرداد ماه گذشته بود که پس حساسیت بیش از حد مردمی شورا طی یک نشست با اعضای گروه پاسارگاد فردا مصوب کرد که روزی بنام سعادتشهر مشخص کند.

پس از گذشت بیش از یکسال ازین مصوبه هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته و بارها به چرایی این موضوع پرداخته ایم اما همچنان شهروندان چرایی اجرا نشدن این مهم را مطالبه میکنند.

بیشتر شهرهای ایران روزی بنام خود دارند که در قالب یک کارگروه تصمیم گیری میکنند در آن روز برنامه های شاد و مفرحی اجرا میکنند و صنایع دستی و حتی خوراکی را به معرض نمایش میگذراند.

منطقه سعادتشهر با دارا بودن آب و هوای بسیار عالی و محصولاتی همچون انگور و دیگر محصولات بی نظیرش میتواند به عنوان یک برند با قدمتی چند صد ساله بین دیگر شهرهای ایران عرض اندام کند.
سال گذشته به دلیل حواشی زیاد نه شورا نه فرمانداری توانستند به اجماعی برای برگزاری این روز برسند و از سمت هیچ یک از این دومجموعه علت و چرایی این ماجرا آشکار نشد!این در حالی است که تنها فقط رسانه سفیر مردم سه مرتبه درباره این موضوع مطلب منتشر کرده است.

حال بعد از گذشت یک سال مطالبه شهروندان از شورای شهر مجدد برگزاری چنین روزی است و امیدواریم شورای شهر با مصوب کردن چنین روزی و تشکیل کارگروهی با همین موضوع با فرمانداری به نتیجه ای مطلوب دست پیدا کنند.

در جوامع پیشرفته تر این کارها بصورت روتین و خودکار انجام میشود اما به گفته برخی شهروندان برخی حواشی باعث شد که نگاه امن برای این برنامه به نگاه امنیتی تبدیل شود!

سعادتشهر در حالی از داشتن روزی بنام خود محروم است که تقریبا همه شهرستانهای همجوار خود ازین موقعیت استفاده کرده و شهرخود را نقطه ای برای گردهمایی های مختلف مانند جشنواره های عشایری و جشنواره های محلی و یادواره ها تبدیل کرده اند.

پیمان فتحی
دبیر سرویس خبری

https://chat.whatsapp.com/Gh9I6XRnswX1fkLpOmmiEU

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه