رفتن به بالا
  • شنبه - 28 مهر 1398 - 16:39
  • کد خبر : ۴۱۹۳
  • چاپ خبر : نظارت مستمر، بازدید میدانی، حضور در بین مردم
بخشدار جدید ارسنجان در گفتگو با سفیرمردم رویکرد مدیریتی خود را تشریح کرد:

نظارت مستمر، بازدید میدانی، حضور در بین مردم

حسن احمدی | بخشدار مرکزی ارسنجان در هفته دولت معرفی شد و یاسر زارعی این مسئولیت خطیر را عهده دار شد. هر چند که زارعی برای مردم ارسنجان چهره ای آشناست اما شناخت مواضع و راهبرد وی در مسئولیت جدید، میتواند زمینه ساز افزایش اعتماد عمومی به وی باشد. در ادامه گفتگو سفیرمردم با یاسر زارعی را در مورد آینده و رویکرد وی میخوانید:

حسن احمدی | بخشدار مرکزی ارسنجان در هفته دولت معرفی شد و یاسر زارعی این مسئولیت خطیر را عهده دار شد. هر چند که زارعی برای مردم ارسنجان چهره ای آشناست اما شناخت مواضع و راهبرد وی در مسئولیت جدید، میتواند زمینه ساز افزایش اعتماد عمومی به وی باشد. در ادامه گفتگو سفیرمردم با یاسر زارعی را در مورد آینده و رویکرد وی میخوانید:

 

چطور شد که بخشدار شدید؟ چه موارد امیدوار کننده ای وجود داشت که این مسئولیت خطیر را پذیرفتید؟
اصرارهای جمع کثیری از همشهریان عزیز خصوصا در شوراهای محترم و دهیاران گرامی و همچنین فاقد بخشدار بودن شهرستان در مدت زمان طولانی باعث شد که اینجانب مسئولیت بخشداری را بپذیرم.
امید به عنایت خداوند منان در راستای خدمتگزاری هرچه بیشتر و بهتر به مردم شریف و نجیب شهرستان خصوصا در روستاها تنها روزنه امیدوار کننده ای می باشد که حقیر را به پذیرش این مسئولیت سوق داد.

در مورد تشکیلات استانی وزارت کشور توضیح دهید تا روشن شود که بخشداری دارای چه جایگاه و وظایفی است؟ در واقع می خواهیم به طور دقیق بدانیم شما چه مسئولیتی دارید؟
در خصوص جایگاه و وظایف بخشداری به این مورد بسنده می‌کنم که بخشدار حافظ امنیت و نماینده سیاسی دولت در بخش می باشد و این یعنی نظارت کامل در کلیه امور جاری بخش اعم از اجرایی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی

به نظر می رسد تناسبی بین حوزه مسئولیتی شما و حتی حوزه جغرافیایی شما با تعداد پرسنل در بخشداری وجود ندارد.. این مشکل را چگونه مدیریت خواهید کرد؟
بله در حوزه مسئولیت و جغرافیایی بخشداری این شهرستان با توجه به تعدد و پراکنش بیش از حد روستاها باضافه جمعیت عشایری و آبادی‌ها و فقدان نیروی کافی در بخشداری واقعا سخت می باشد و امیدواریم با لطف و توجه خاصی که آقای فرماندار محترم نسبت به بخش مرکزی دارند بتوانیم با همکاری کارشناسان محترم و خدوم فرمانداری هرچند که امورات محوله این عزیزان نیز به دلیل کمبود پرسنل زیاد می باشد در پیگیری موارد محوله موفق شویم

شما در وضعیتی مسئولیت را قبول کرده اید که برنامه ریزی ها برای سال جاری انجام شده و مقدار زیادی کار بخاطر چندین ماه بسته بودن دفتر بخشدار روی زمین مانده است. با وجود این موارد اولویت های پیش روی شما چه خواهد بود؟
همانطور که مستحضرید هر چند که به مدت چندین ماه شهرستان فاقد بخشدار بوده است و در این مدت فرماندار محترم امورات مربوط به بخشداری را نیز اداره می نموده است اما با توجه به شلوغی امورات خیلی از موارد باقی مانده است. انشاءالله با همراهی هرچه بیشتر مسئولین شهرستان و در راس فرماندار محترم و همدلی شوراهای محترم و دهیاران گرامی بتوانیم موارد فوری و ضروری مردم و عزیز بخش مرکزی از جمله بحران آب شرب، روکش آسفالت جاده قدیم، ساماندهی سایت زباله بخش و تشکیل کمیته پیگیری استقرار بخش دوم شهرستان و ساخت بیمارستان جدید را به سرانجام برسانیم.

مشکلات شهرستان ارسنجان در روستاها با شدت بیشتری وجود دارد. علت را چه میدانید؟ چه کارهایی میتوانست انجام شود تا این مشکلات بوجود نمی امد.
خشکسالی های متوالی عامل اصلی مهاجرت و بیکاری روستاییان عزیز این بخش بوده است اما امکان مدیریت خشکسالی و حفظ نیروی انسانی در زادگاهشان نیز وجود داشته است، این امکان وجود داشته که با ترویج کشتهای نوظهور و کم آب از جمله روی آوردن به کشت پسته، انجیر از بیکاری و مهاجرت بی‌رویه و همچنین مصرف نابجای آب جلوگیری کرد و اقتصاد کشاورزی را در این شهرستان تقویت کرد و امروز با روی آوردن به سمت صنعت و کارخانجات و جذب توریست و کشت های گلخانه ای و دامداری و گاوداری و همچنین ایجاد کارگاه‌های کوچک و بزرگ اشتغالزایی می توان امید به زندگی در این منطقه را زنده کرد.

یکی از موارد پیشرفت و قدرت بخشدار همراهی و همدلی شوراها و دهیارها و البته مردم است. برای ایجاد این همدلی چه تدبیری دارید؟
در خصوص ایجاد همدلی و همراهی شوراهای محترم و دهیاران عزیز و مردم منطقه به عرض میرسانم که واقعا این مهم برقرار است و باید در راستای حفظ این همه لطف و بزرگواری عزیزان به بنده، دقت لازم به عمل آید و بنده افتخار می‌کنم که به طور شبانه روزی در بین مردم عزیز و نجیب و سربلند بخش می باشم.

بخشدار سابق بیشتر وقت خود را در روستاها صرف میکرد و از نزدیک موارد را پیگیر بود. آیا این سبک مدیریت را قبول دارید و در پی تکمیل این سبک هستید یا مدیریت شما در پیگیری موارد، مدل متفاوتی دارد؟
در خصوص عملکرد بخشدار محترم وقت جناب آقای مهندس شیروانی اظهار می دارم که «خوشتر آن باشد که سر دلبران گفته آید در حدیث دیگران» و در حق ایشان دعا می کنیم «آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست/هر کجا هست خدایا به سلامت دارش» اینجانب نیز با سبک مدیریتی این برادر بزرگوار موافقم و نظارت‌های مستمر و بازدیدهای میدانی و حضور در بین مردم عزیز بخش را مدنظر قرار خواهم داد.

در روز پایانی مسئولیت شما، دوست دارید چه چیزی بعنوان شاخص عملکرد شما در اذهان باقی بماند
در پایان مسئولیت رضایت قلبی مردم عزیز و سربلندی دیار آبا و اجدادیدم از عملکرد خود که قطعا رضایت خداوند متعال را در پی خواهد داشت آرزومندم.
مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه