رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 18 مهر 1398 - 16:44
  • کد خبر : ۴۱۹۹
  • چاپ خبر : آمده ایم فرزندت را یاری کنیم
پیام باشکوه ترین سفر مردمی ارسنجانی ها:

آمده ایم فرزندت را یاری کنیم

دبیر ستاد اربعین شهرستان ارسنجان از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ 250 میلیون تومان با زائرین اربعین خبر داد.

دبیر ستاد اربعین شهرستان ارسنجان از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ 250 میلیون تومان با زائرین اربعین خبر داد.
حاج اصغر نعمتی در گفتگو با خبرنگار سفیرمردم اظهار داشت: با کمک خیرین توانستیم در طول یکسال گذشته مجموع اعتبار صندوق ذخیر اریعین را به 250 میلیون تومان برسانیم تا بتوانیم به دانش آموزان، دانشجویان، طلبه ها و افراد واجد شرایط وام بدون بهره برای سفر زیارتی اربعین پرداخت کنیم.
وی از تدارک ویژه در سرزمین عراق خبر داد و گفت: 7 اتوبوس از ارسنجان در صبح روز 19 مهرماه به سمت مرز حرکت میکند و 6 اتوبوس با گنجایش مناسب در مرز عراق منتظر زائرین ارسنجانی است.
نعمتی اراده جوانان شهرستان ارسنجان را برای برپایی این سفر معنوی ستود و گفت: سفر مردمی اربعین 10 روزه خواهد بود و زائرین با پرچم و علائم خاصی به سمت کربلا حرکت خواهند کرد.
دبیر ستاد اربعین شهرستان ارسنجان اسم کاروان را مشتاقان ظهور عنوان کرد و افزود: امسال پیاده‌روی را از مسجد سهله که مرکز حکومت امام زمان (عج) خواهد بود شروع می‌کنیم. امسال پررنگ‌تر از هر سال اربعین و این پیاده‌روی با شکوه و با عظمت را با امام زمان ارواحنا له الفداء پیوند خواهیم زد که اساساً همین است. همه چیز ما باید امام زمانی باشد.
حاج اصغر نعمتی ادامه داد: در زیارت اربعین شما می‌خوانید «وَ نُصرَتی لَکُم مُعَدَّة»؛ من آمدم شما را یاری کنم. در واقع من آمدم امام حسین شما را یاری کنم، یعنی فرزندت را یاری کنم. این یک سفر بزرگداشت تاریخی نیست که معطوف به گذشته باشد. اگر تاریخی هم باشد مربوط به ورق زدن تاریخ و آیندۀ تاریخ است! بله تاریخی هست ولی آیندۀ تاریخ را مشخص می‌کند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه