رفتن به بالا
  • یکشنبه - 18 آذر 1398 - 01:18
  • کد خبر : ۴۲۳۴
  • چاپ خبر : در روز پایانی ثبت نام انتخابات چه گذشت؟
یاداشت

در روز پایانی ثبت نام انتخابات چه گذشت؟

#یاداشت #پیمان فتحی در روز پایانی ثبت نام انتخابات چه گذشت؟!! در حالی امسال چنین مد شده که اغلب نامزدها در دقایق پایانی ثبت نام کنند و پا به صحنه دشوار انتخابات بگذارند ترفندی نه چندان قدیمی است که قصد دارند با شوک خبری کانون توجه را به سمت خود ببرند. انتخابات محیطی است که […]

#یاداشت

#پیمان فتحی

در روز پایانی ثبت نام انتخابات چه گذشت؟!!
در حالی امسال چنین مد شده که اغلب نامزدها در دقایق پایانی ثبت نام کنند و پا به صحنه دشوار انتخابات بگذارند ترفندی نه چندان قدیمی است که قصد دارند با شوک خبری کانون توجه را به سمت خود ببرند.

انتخابات محیطی است که در آن هر کاندید خود را نامبر وان و ماکسیموم آرای انتخاباتی را از آن خود میداند و هیجانات خاص خود را برای مردم به همراه دارد..

اما ثبت نام موقعیت بسیار خوبی برای محک زدن کاندیدها میباشد.
سوابق کاندید ها بر اساس رزومه ای که تیتر وار توسط گروها و به سفارش کاندید تهیه میشوند لیستی اجمالی است که آن را در اختیار عموم قرار میدهند اما برای انتخاب اصلح میبایست بسیار دقیق و موشکافانه به آن نگاه کرد و به وظایف اجرایی و ماحصل آن سوابق نیز نگاه کرد.

قوه مقننه چیست؟
قوّه مقننه از دو رکن تشکیل شده‌است که در این یاداشت وظیفه اصلی مجلس شورای اسلامی را مرور میکنیم.

مجلس شورای اسلامی که در آن نمایندگان منتخب مجلس، قوانین گوناگون مورد نیاز کشور را تهیّه، تعدیل و تصویب می‌کنند و اعضای مجلس شورای اسلامی هر چهار سال یک بار انتخاب می‌شوند.

حال باید دقت کرد کسانی که در این روزها بدل میشوند به معمار شهرساز و پیمانکار وــــ آیا شعارهای حقیقی وظایف نماینده مجلس را میدهند یا این ژست فقط ابزاری برای جذب نظر و کانون توجه مردم به سمت خود است؟
آیا این شعارها جزء وظایف قانون گذاران مجلس است؟
.((مجلس محل قانون گذاری است.))

در این بین اسامی بسیار زیادی ثبت نام کرده و هرکدام شعارهایی تقریبا مشترک با وعدهای بزرگ میدهند که پس از تایید شورای نگهبان به آنها خواهیم پرداخت.

#پیمان فتحی

دبیر سرویس خبر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه