رفتن به بالا
  • یکشنبه - 24 اسفند 1398 - 20:16
  • کد خبر : ۴۳۰۹
  • چاپ خبر : همدلی مردم و مسئولین مؤلفه ای برای پیشرفت شهرستان ارسنجان
بخشدار ارسنجان:

همدلی مردم و مسئولین مؤلفه ای برای پیشرفت شهرستان ارسنجان

سفیرمردم | یکی از مولفه های مهم رشد و توسعه یک شهرستان همراهی و همدلی مردم و مسئولین است. به نحوی که مردم از حقوق قانونی خود اطلاع داشته باشند و روند صحیح پیگیری مطالباتشان را دانسته و بر طبق ضوابط قانونی برای حل مشکلات خود اقدام نمایند و مسئولین هم با صعه صدر پای […]

سفیرمردم | یکی از مولفه های مهم رشد و توسعه یک شهرستان همراهی و همدلی مردم و مسئولین است. به نحوی که مردم از حقوق قانونی خود اطلاع داشته باشند و روند صحیح پیگیری مطالباتشان را دانسته و بر طبق ضوابط قانونی برای حل مشکلات خود اقدام نمایند و مسئولین هم با صعه صدر پای حرفها و درددلهای مردم و نشسته و با رعیت حسن اخلاق عزم خود را برای حل مشکلات مردم جزم نمایند.

یاسر زارع سرپرست بخشداری بخش مرکزی شهرستان ارسنجان در بخش از گزارش عملکردش در بخشداری ارسنجان گفت: شهریورماه که بنده کار خودم را در بخشداری آغاز نمودم متوجه شدم در اکثر موارد مردم به دلیل خستگی از نقایص موجود و تحت تأثیر فشار ناشی از مشکلات در مراجعه به ادارات مختلف نمی توانند آنگونه که باید مشکلات خود را بیان نمایند و گاهی به گونه ای رفتار می نمایند که مسئول یا کارمند اداره ای را رنجانده و گاهی عصبانی و مجبور به عکس العمل می نمایند.در نتیجه چنین کنش هایی هم حرمت ارباب رجوع حفظ نمی شد و هم اینکه کار مردم بر زمین می ماند.

وی در ادامه گفت: بنده به عنوان یک مسئول بومی هم شناخت بسیار خوبی از اقوام و طایفه های مختلف شهر و روستاها دارم و هم به واسطه چند سال کار در سیستم اداری شهرستان با مسئولین و اکثر کارمندان ادارت شهرستان آشنا هستم. نارضایتی هایی در بین برخی مردم دیده می شد. حتی متوجه شدم در بعضی از روستاهای مرزی شهرستان با شهرستان های همجوار جلساتی با هدف تلاش برای جدا شدن از ارسنجان و ملحق شدن به شهرستان دیگر برگزار می شود.

با تأمل در وضع موجود تصمیم گرفتم برای بهبود روابط بین مردم و مسئولین اقدام نمایم. بعضی از مشکلات مردم را شخصا از مدیران ادارت پیگیری نمودم و مسئولین را متقاعد کردم که باید با حضور در بین مردم خود شما پیگیر مشکلات باشید. جلسات منظم برای حضور دسته جمعی مسئولین در روستاهای مختلف و حتی عشایر شهرستان ترتیب داده شد. این حضور در بین مردم باعث شد اولا مدیران ما از نزدیک شاهد معضلات مردم در نقاط مختلف شهرستان باشند و عزم محکمتری برای بهبود وضعیت موجود در آنان ایجاد شود و هم اینکه وقتی مردم می دیدند مسئولین برای پیگیری مشکلات به سراغ آنان امده اند، احساس نمی کردند که مشکلاتشان برای مسئولین بی اهمیت است.

با اجرای چنین سیاست هایی به لطف خدا تا حدود زیادی موفق به همدلی و همراهی مردم و مدیران ادارات در سطح شهرستان شده ایم. هرچند هنوز هم ممکن است نارضایتی هایی وجود داشته باشد، که طبیعی ست، چون گاهی مقررات و کمبود های موجود به ادارات اجازه برخی اقدامات را نمی دهد. این را می دانم که امروز مردم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند اما امیدوارم با درک متقابل بیشتر مردم و مسئولین شاهد پیشرفت و آبادانی شهرستان باشیم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه