رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 21 اسفند 1398 - 20:32
  • کد خبر : ۴۳۱۶
  • چاپ خبر : کرونا ویروس، عیدی شما به خانواده!!!
روزشمار جنگ بیولوژیک در ارسنجان و پاسارگاد

کرونا ویروس، عیدی شما به خانواده!!!

سفیرمردم|23 روز از اعلام اولین مورد کرونا در ایران میگذرد و طی این چند روز اتفاقات متفاوتی رخ داده است. بدون شک ثبت رفتار و تصمیمات ما مردم و مسئولین در این بحران میتواند برای آیندگان محل رجوع باشد. به همین علت تصمیم بر این شد وقایع بصورت تقویم در اختیار مخاطبان سفیرمردم قرار گیرد.

سفیرمردم|23 روز از اعلام اولین مورد کرونا در ایران میگذرد و طی این چند روز اتفاقات متفاوتی رخ داده است. بدون شک ثبت رفتار و تصمیمات ما مردم و مسئولین در این بحران میتواند برای آیندگان محل رجوع باشد. به همین علت تصمیم بر این شد وقایع بصورت تقویم در اختیار مخاطبان سفیرمردم قرار گیرد.

22 اسفند 98:
08:00 ::ایستگاه تست تب سنجی با برپایی پایگاه اندازه گیری درجه حرارت بدن با تب سنج الکترونیکی جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا توسط پرسنل هلال احمر شهرستان پاسارگاد در ورودی سعادتشهر از سمت ارسنجان فعالیت خود را آغاز کرد
این طرح به صورت دو شیفت (صبح و عصر) تا روز جمعه مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ ادامه خواهدداشت.

8:25 :: قابل توجه شهروندان عزیز ارسنجان
با گرامی داشت یاد و خاطره همه درگذشتگان به خصوص شهدای گرانقدر، به اطلاع می رساند به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و جهت حفظ سلامت شهروندان عزیز، امکان حضور همشهریان در آرامستان شهر ارسنجان در روز پنج شنبه 98/12/22 مهیا نیست.
ضمن عذرخواهی از همه عزیزان به خصوص خانواده های معظم شهدا و بازماندگان تازه درگذشتگان عزیز، از اینکه با رعایت این ممنوعیت در حفظ سلامتی خود و عزیزان تان ما را یاری می دهید قدردانی می نماییم.
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایمن ارسنجان

14:25 شورای شهرستان ارسنجان طی نامه ای به فرماندار خواستار تعطیلی ادارات و کنترل افراد غیر بومی به شهرستان برای جلوگیری از گسترش بیماری می شوند.

16:01 :: حضور جلال رشیدی منتخب مردم در یازدهمین دور انتخابات مجلس
در اکیپ ضد عفونی
20:29 :: فرمان فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در زمینه مقابله با کرونا
حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تقدیر از خدمات نیروهای مسلّح به مردم در زمینه مقابله با ویروس کرونا، بر لزوم سازماندهی این خدمات در قالب یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تأکید و خاطرنشان کردند: این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال «حمله‌ی بیولوژیکی» بودن این رویداد را مطرح کرده می‌تواند جنبه‌ی رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملّی بیفزاید.

22:45 :: فوری فوری
دکتر اسماعیل اسکندری رئیس شبکه بهداشت
با سلام و خداقوت و تشکر از همدلی مسئولین محترم و مردم شریف شهرستان ارسنجان
با توجه به بیماریابی فعال مجموعه بهداشت و درمان ارسنجان و در نتیجه متاسفانه مثبت شدن سومین مورد کرونا مثبت شهرستان ؛ ارسنجان بعنوان وضعیت منطقه قرمز اعلام می گردد.
بدیهی است در صورت عدم رعایت فرد فرد همشهریان عزیز یا ورود مسافر کرونا مثبت به شهرستان ؛ وضعیت وخیم همه گیری در روزهای پیش رو مورد انتظار است.
لطفا « در خانه می مانیم » را واقعا جدی بگیرید.

 

21 اسفند98:

9:48 :: گشت زنی کمیته سلامت شهرستان با همکاری هلال احمر و شورای اسلامی شهر سعادت شهر از خانوارهای افاغنه محله بوکان، روستاهای همجوار و گاوداریهای صنعتی حاشیه شهر با دستگاه تب سنج و توزیع بروشورهای مربوط به ویروس کرونا و پیشگیری از آن .
شایان ذکر است قریب به بیش از بیست خانوار از اتباع خارجی ( افاغنه) در این محله و حاشیه آن زندگی می کنند که خوشبختانه مورد مثبتی مشاهده نگردید .

9:52 :: مردم عزیز شهرستان
سلام علیکم
کرونا را جدی بگیرید.
چرا که همراه با سرعت و وسعت است.
هم سریع منتقل می‌شود و هم میدان انتقالش وسیع است. یعنی ممکن است یک نفر چند نفر را آلوده کند.
به عبارتی هم تراکنشش بالاست و هم پراکنشش. لذا برای جلوگیری از سرعت انتقال، فاصله‌های رو در رو باید حداقل دو متر باشد و برای جلوگیری از وسعت، باید از حضور در اجتماع پرهیز کنیم و تا میتوانیم از منزل خارج نشویم، مگر برای ضرورت.
از دعا نیز نباید غافل شویم.
پیامبر اکرم(ص) فرمودند:
انواع بلاها را با دعا از خود دور کنید. مخصوصا در این ماه که دعاها در مظان استجابت می‌باشد.
ان‌شالله با همکاری هم کرونا را شکست میدهیم

خدمتگزار شما امام جمعه شهرستان ارسنجان

15:00 :: باسمه تعالی
امام حسین (علیه السلام):بدانید که نیازمندی های مردم به شما از نعمت های الهی برشماست پس از این نعمت ها خسته نشویدکه هرآینه به سوی دیگران سوق یابد (مستدرک الوسائل ج 12 ص209)
باسلام خدمت خواهران فهیم و بافرهنگ ارسنجان امروز پیامکی از بسیج ناحیه مقاومت ارسنجان به این عنوان دریافت نمودم
(خواهران گرامی مدافعان سلامت اگرکسی توانایی دوخت مجانی ماسک دارد تا پارچه دراختیارشون قراردهیم لطفا سریعتر اعلام بفرمایند)
بادیدن این پیام زمان جنگ واقدامات شیرزنان پشت جبهه برایم تداعی شدکه چطور از یکدیگر برای کمک به مدافعان وطن و رزمندگان اسلام سبقت می گرفتند
مگر میشود حالا برای کمک به خود و عزیزانشان و همشهریان فرهنگ دوستشان و همچنین ازهمه مهمترمدافعان سلامت درعرضه های مختلف واردصحنه نشوند
لذاازخواهران عزیز تلاشگرخواهشمنداست اسامی خود وآدرس رابفرمایید تا وسایل موردنیازدراختیارتان قراربگیرد.(با هماهنگی بهداشت)
خواهرشهیدسید معصوم موسوی

16:57 :: متاسفانه مطلع شدیم یکی از بیماران مبتلا به کوید ۱۹ ساکن قادرآباد که تحت درمان هم قرار گرفته و در منزل قرنطینه بودند دقایقی قبل فوت کرده اند.
لذا از کلیه عزیزان خواهشمندیم ضمن حفظ خونسردی از حضور بدون دلیل در مجامع عمومی و بازار جدا خودداری کرده و در منزل که امن ترین محل برای دور ماندن از این بیماری می باشد بمانند.

21:52 :: کرونا ویروس، عیدی شما به خانواده!!!
مکرر، خبرهایی از ضدعفونی چندباره معابر و اماکن پرترددشهر، بخش ها و روستاهای شهرستان به گوش میرسد.
شهرداری، دهیاری و شوراها، سپاه و بسیج، جمعیت ها و گروه های مردم نهاد تمام توان خود را برای ضدعفونی خیابان ها و معابر به کار گرفته اند.
آفرین بر همتشان
اما روی صحبتم با شماست همشهرستانی عزیز؛ اگه نقطه به نقطه را هم هر روز ضدعفونی کنند، در ورودی های شهر ایستگاه تب سنجی مستقر نمایند و ماسک و ژل رایگان توزیع کنند، هیچ کدام به اندازه رفتار تو در پاره کردن زنجیره ی انتقال ویروس اثرگذار نیست.
باور کن! اگر امروز برای خرید مایحتاج عید روانه ی بازار و خیابان شدی، عیدی تو به فرزندانت جز ویروس کرونا چیز دیگری نخواهد بود.

همه ی کارهای واجب را میشود دوماه به تعویق انداخت. میشود با حداقل های موجود در خانه ساخت و برای حفظ سلامت خانواده حتی سرکار هم نرفت. کسب و کار اگر امروز تعطیل شود دوماه دیگر جبران میشود انچه قابل بازگشت نیست، جان افرادی است که قربانی بی توجهی من و شما شده اند.
در خانه بمانید و سین سلامتی را بر سفره هفت سین خانواده بگذارید.

22:04 :: جلسه با بزرگان اتباع افغانی مقیم شهرستان پاسارگاد در راستای کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا در این جلسه ضمن آموزش در خصوص بیماری کرونا هشدار و تذکر لازم داده شد تاکید شد که در خانه بمانند ،به شهرهای اطراف نروند.

 

20 اسفند 98:
14:26 ::اینک نوبت دولت است…
اصناف و کسبه شهرستان ارسنجان به دعوت مسئولان لبیک گفته و همانطور که در فیلم های قرار گرفته در فضای مجازی مشاهده گردید،یکپارچه و هماهنگ، علیرغم فشارهای اقتصادی و چشم امید به فروش شب عید،به بستن مغازه ها اقدام کردند.تعطیلی اصناف مختلف هزینه های زیادی برای کسبه و بازاری خواهد داشت و مسلما کاهش سطح درآمد را به دنبال.
اما این اتفاق میمون و مبارک نشان از فرهنگ و شخصیت والای ساکنان این شهرستان و اهمیت سلامت در نزد ایشان است.از طرفی امام جمعه محترم شهرستان نیز برگزاری نمازجمعه را فعلا ملغی نموده اند و برگزاری نماز جماعت در مساجد نیز انجام نمی گردد. شهرداری ها و دهیاری ها نیز به صورت منظم در حال ضدعفونی معابر و خیابان و کوچه های شهر و روستا هستند.حال نوبت به دولت رسیده که جوالدوزی به خود بزند، چرا که سوزن را مردم خورده اند.به نظر میرسد برای مهار این بیماری مهلک بایستی دولت نیز ادارات خود را تعطیل نماید و به چشم هزینه ای بودن به قضیه نگاه نکند، چرا که یک بیمار کمتر،یعنی هزینه اجتماعی پایین تر.
تناقضی آشکار در مدیریت کشور، اینست که به مردم بگوئیم در خانه بنشینید ،اما از آن طرف ساعات کاری را که دولت در هفته قبل کاهش داده بود، دوباره افزایش داد گویی که هیچ اتفاقی نیفتاده و تمام ادارات در حال خدمات رسانی باشند،ابتدا این موضوع باعث کاهش حساسیتها می گردد.در ثانی مگر نه اینکه کارمندان جزئی از همین مردمی هستند‌که توصیه میکنیم در خانه بنشینند،و ثالثا اساسا ادارات به خاطر حضور ارباب رجوع فعال است و این در تناقض با درخواست ها و تبلیغات و کمپین هایی که تشویق به در خانه ماندن می کنند، است و عملا نتیجه ی آن کمتر از حد انتظار خواهد بود و ریشه کن شدن این بیماری به تعویق خواهد افتاد. مگر اینکه کارمندان ادارات برای انجام کارهای عقب افتاده داخلی در محل کار حضور یابند و ارباب رجوع پذیرش نشود، حداقل اینگونه آسیب، کمتر خواهد بود.در یکی از فیلمهایی که در فضای مجازیست، کاملا مشهود است که هر جا اداره ،نهاد و یا بانکی هست ازدحام جمعیت وجود دارد و خیابان خلوت نیست. اینکه ادارات باز باشند و از مردم بخواهیم در خانه بمانند،بیشتر شبیه یک جوک است.
پیشنهاد اینست که دولت حداقل تا پایان سال کلیه ادارات و نهادها را تعطیل، ورودی های استان و شهرستان ها را کنترل و از سفر غیر ضرور افراد جلوگیری کند و مواد بهداشتی از جمله ماسک، مواد ضد عفونی و دستکش در اختیار مردم قرار دهد و لطف اصناف و کسبه را جبران نماید.
آری اینک نوبت دولت است…
علی قاسمی، عضو شورای شهرستان ارسنجان

15:49 ::خبرفوری
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان:
مورد دوم کرونا در این شهرستان شناسایی شد و برای شروع دوره درمان به بیمارستان شیراز اعزام شد.
مردم با رعایت کامل نکات بهداشتی کماکان در خانه بمانند.

17:34 :: سنگربانان سلامت در ارسنجان، پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) با روحیه‌ای بالا مشغول خدمت‌رسانی به بیماران کرونا هستند.

 

19 اسفند98:
7:28 ::توییت
‏‎کرونا خواهد رفت و مهربانی خواهد ماند:
از امروز قرار بگذاریم اگر کسی بیمار شدبه وی مانند مجرم نگاه نکنیم چراکه این بیماری دوران نهفتگی دارد و ما نمیدانیم که آیا خودمان نیز بیمار هستیم یانه!
هرکسی که بیمار شد هم خانواده ما است و برایش دعاخواهیم کرد.
نگران نیستم چون خداهست
پیمان فتحی

8:04 :: بیشتر با هم مهربان باشیم…
امروز مردم ما با پدیده نوین اما درد اوری به نام فراگیر شدن کرونا روبه رو شده اند.
این پدیده از جنبه های گوناگونی قابل بررسی است. هر فردی می‌تواند در زمینه تخصصی خود مقاله های علمی و نوشتار های اجتماعی درباره کرونا بنویسد. در اینجا هدف ما آن است که یک همدردی و همراهی با بیماران دچار کرونا داشته باشیم.
بسیاری از بیماران خواهران و برادران مادران و پدران ما هستند که ناخواسته و بدون هیچ گناهی اسیر این بیماری شده‌اند.
در خیابانی گذر می‌کرده‌اند، در نشست شرکت کرده‌اند، مهمانی را در خانه پذیرایی کرده‌اند بدون گناه این ویروس به جان انان افتاده است.
از همه مظلوم تر کادر تخصصی بهداشتی و درمانی کشور هستند که در راه درمان بیماران، خود اسیر ویروس بی رحم کرونا شده‌اند.
بسیاری از بیماران قربانی نادانی های دیگران شده‌اند.
اگر با سرعت مناطق آلوده قرنطینه شده بود بسیاری در دام این بیماری نمی افتادند بنابراین نیاز است تا همگان با بیماران و خانواده آنان بر پایه اصول بهداشتی و همدردی و همراهی کنند و از ارائه کمک دریغ نورزند.
بسیار سخت است که پزشکی، پرستاری یا کادر درمانی خود گرفتار بیماری شود و مردم با خانواده و فرد بیمار رفتار ناهنجاری داشته باشند.
نیاز است تا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شیوه نامه ای برای کمک به خانواده هایی که بیمار دارند یا قرنطینه می شوند در دسترس مردم قرار دهد.
همه ما باید بدانیم که شاید خودمان هم اسیر چنین بیماری شویم بنابراین رفتار ما باید احترام آمیز و همراه با انرژی مثبت باشد و به بیمار و خانواده او باشد درشهرهایی که بیمار کم دارند نیاز است تا با همکاری مردم و مدیریت شبکه بهداشت و درمان محل‌هایی برای قرنطینه پیش بینی شود و نگاه مردم به افراد قرنطینه شده بایستی همراه با احترام کامل و ارائه خدمات مدیریت شده باشد اما محل های قرنطینه را آماده کنیم از مدیریت های گوناگون در سطح

شهر و استان درخواست داریم که با قرنطینه های اجباری به افرادی که اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند برخورد نمایند تا نادانی شماری اندک مردمی بیگناه را اسیر بی رحمی های کرونا نکند.
با احترام ناظم السادات
استاد دانشگاه شیراز

8:05 :: بیشتر با هم مهربان باشیم…
بیاد روزهایی که دستان هم را به گرمی میفشردیم
ویروس کرونا هم مثل هزار و یک ویروس و بیماری دیگر قطعا مهار خواهد شد و دوره یکه تازی آن به پایان خواهد رسید.
اما خاطره برخوردها و نگاه های ما با این مساله برای همیشه در ذهن و خاطر خانواده بیماران و تاریخ سرزمینمان خواهد ماند.
وقتی می بینیم مردم به توصیه های مسئولین توجه نموده و کمتر به خیابان رفت و امد میکنند، کسبه ضرر و زیان را تحمل کرده و بازار را تعطیل میکنند، به صورت خودجوش به ضدعفونی معابر و اتومبیل ها همت می ورزند و با امکانات محدود خود در حد توان ماسک میدوزند و به هم هدیه می دهند به همشهرستانی ها و هموطنانم افتخار میکنم.
اما بیایید هنوز هم، مهربانتر باشیم. مبتلایان به کرونا خواهران، برادران، مادران و پدران ما هستند، هم آنانی که تا هفته قبل وقتی ملاقاتشان میکردیم دستشان را به گرمی می فشردیم و رویشان را می بوسیدیم و اکنون بدون هیچ خطایی فقط بیمار شدند.
قطعا با اتحاد و همدلی مردم، ایران میتواند اولین کشوری باشد که این ویروس را برای همیشه ریشه کن کند.
حمیده بذرگر
مدیر مسئول هفته نامه سفیرمردم استان فارس

9:20 ::اسماعیل حسن شاهی رییس گروه آفرود ارسنجان در گفت و گو با خبرنگار سفیر مردم:
گروه افرود ارسنجان در حال برنامه آماده سازی 5تراکتور سم پاش جهت ضد عفونی کردن کوچه های شهر ارسنجان با همکاری شهرداری امشب ساعت 7شب میباشد.
وی از مردم خواست تا با این دوستان همکاری لازم را به عمل آورند و از پارک ماشین در مسیرها خوداری کنند.

13:26 :: بیشتر با هم مهربان باشیم…
سر ارادت ما و آستان حضرت دوست، که هر چه بر سر ما می‌رود ارادت اوست .
با آرزوی سلامتی برای همه بیماران به ویژه مبتلایان به ویروس کرونا و طلب آرامش ابدی برای در گذشتگان این حادثه غم انگیزوصبروشکیبایی برای بازماندگانشان و تقدیم خالصانه ترین سپاس ها به محضر ایثارگران عرصه‌های مختلف پزشکی
از آن جا که ابتلا به انواع بیماری ممکن است برای همگان به هر شکلی پیش آید نباید به آن ها با بدبینی نگاه شودو از بیان نام فرد یا افرادی که در معرض بیماری قرار گرفته وچگونگی آن جدا خودداری شودکه گاهی آسیب های آن به خصوص در محیط های کوچک و سطحی نگر در زمینه های مختلف جبران ناپذیر است «و عسی ان تکرهوا شیئاً وهو خیر لکم وعسی ان تحبوا شیئا وهو شر لکم»
اندر آن جا که قضا حمله کند چاره تسلیم و ادب تمکین است.
زیبا ترين ادب و تمکين در این شرایط رعایت بهداشت فردی و جمعی است.
هر لحظه که تسلیمم در کارگه تقدیر
آرام تر از آهو بی باک تر از شیرم.
کاووس رضایی

14:22 :: بیشتر با هم مهربان باشیم…
این روزها چقدر این صحبت شهید جهان آرا کارایی داره ، روحت شاد این جمله بنظر میرسه حدود ۳۵ سال پیش برای امروز ما گفته شده
شهر اگر سقوط کرد مهم نیست، پس میگیریم مواظب باشیم ایمانمان سقوط نکند
بیماری بالاخره تمام میشه ولی وای از ایمانی که بعضی از ایرانی ها به باد میدهند
دیگه بر نمیگرده
احتکار / گرانفروشی / تقلب / دروغ / تهمت / تمسخر
ولی اله حسن شاهی

18:56 :: پاسارگادی ها یک صدا
تمکین کسبه به تصمیم شورای سلامت و فرماندار شهرستان مبنی بر تعطیلی صنوف پس از ساعت مقرر

21:23 ::روحیه خوب کادر بیمارستان ارسنجان

 

18 اسفند 98:

00:16 :: اقدام ارزشمند بانوان سعادتشهری که شب گذشته تمام خود پرداز بانک های سطح شهر را ضدعفونی کردند.

15:39 :: هر شهروند به عنوان یک عضو ستاد پیشگیری از ویروس کرونا
همشهریان عزیز
ضمن تاکید بر لزوم رعایت اصول بهداشتی؛ از شما عزیزان درخواست داریم به توصیه ی کارشناسان و مدیران شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان به عنوان فرماندهی عملیات مبارزه علیه کرونا ویروس ، عمل نمایید ….
شهروندان بایستی تا حد امکان از تشکیل اجتماع در مراکز عمومی پرهیز کرده و ویروس کرونا را به خانه خود راه ندهند.
به اطلاع شما عزیزان میرسانیم که پرسنل خدمتگزار کلینیک تخصصی شهرستان ؛ کما فی السابق در یاری رسانی به شما عزیزان پیش قدم هستند و لیکن در صورت عدم ضرورت و نیاز جهت حفظ سلامت خود و دیگر عزیزان تان ؛ تا اطلاع ثانوی از مراجعه به درمانگاه جدا خودداری نمایید
در صورت داشتن هر گونه سوال ؛ با شماره ی ۴۳۵۲۸۸۶۲ – ۰۷۱ تماس گرفته تا همکاران خدو م ما پاسخگوی شما عزیزان باشند.
مدیریت کلینیک تخصصی شهرستان ارسنجان

16:38 :: فرماندار ارسنجان: مردم از حضور در خیابان ها و معابر خودداری کنند / خطر کرونا را جدی بگیرید

17:36 ::فرمانده سپاه پاسارگاد: آمادگی کامل قرارگاه پدافندی زیستی پاسارگاد برای مقابله باکرونا

14:26 ::دانش آموزان پاسارگادی سفیرسلامت شدند:

21:10 ::دوخت ۲۵۰ عدد ماسک، توسط خیراندیش ارسنجانی و اهداء به شبکه بهداشت ارسنجان و درمانگاه علی اباد ملک.

23:21 :: کورش قنبری رییس شبکه بهداشت پاسارگاد: با رایزنی آقای ابرجی شورای محترم همت آباد یک دستگاه تب سنج لیزری توسط آقای بستانی به شبکه بهداشت ودرمان تحویل گردید.

 

17 اسفند98
00:22 :: خبر فوری
مثبت شدن اولین مورد کرونا در شهرستان ارسنجان
دکتر اسمعیل اسکندری،رئیس شبکه بهداشت ارسنجان، لحظاتی قبل این خبر را تایید کردند.

10:14 :: اطلاعیه سازمان تبلیغات شهرستان ارسنجان
احتراما با عنایت به سیر صعودی انتقال وفراگیری ویروس کوید19وضرورت همکاری در پیشگیری از انتشار ویروس ومثبت شدن یک مورد ابتلا به این ویروس در ارسنجان ودرراستای رعایت سلامت مردم بخصوص نمازگزاران عزیزدر جلسه اضطراری که هم اکنون در فرمانداری در حال برگزاری می باشدبه اتفاق ارا مقرر گردید تا اطلاع ثانوی از برگزاری تجمعات واقامه نمازهای جماعت درمساجدودیگرمکان های مذهبی خودداری نمایید پیروزوسربلند باشید

23:27 :: جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مرحله سوم سمپاشی امکان عمومی توسط شهرداری های ارسنجان و سعادتشهر انجام شد.

 

16 اسفند98:
00:59 ::دو طرف خیابان حسینیه
دو طرف خیابان فلسطین تا فلکه سعدی
مسیر رفت جاده علی اباد تا دو راهی
از دو راهی تا فلکه امام حسین علی اباد دو طرف
محله بوکان مسیر جاده اصلی رفت و برگشت
توسط گروه پاسارگاد فردا محلول پاشی و ضدعفونی شد.

14:28 ::خبر فوری
نتیجه تست اولیه آزمایش کرونا دو بیمار اعزامی از ارسنجان منفی شد.
بیماران جهت ادامه درمان و قطعی شدن نتیجه نهایی تست تحت نظر می باشند.

21:28 :: اطلاعیه اداره فنی و حرفه ای شهرستان ارسنجان
در صورتیکه خیران بزرگوار مواد اولیه تولید ماسک را تهیه کنند ، این اداره توانایی تولید ماسک بهداشتی بصورت رایگان را دارد.

 

15 اسفند98:
14:39 ::آمادگی کارکنان مجموعه بهداشت ودرمان ارسنجان
سرپرست شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان از آمادگی مجموعه بهداشتی و درمانی شهرستان برای مقابله با ویروس کوواید19خبر داد.
دکتر اسمعیل اسکندری افزود: در کنار پیگیری های برون بخشی برای مقابله با کرونا،مجموعه شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان نیز با تهیه برنامه عملیاتی برای مقابله با این بیماری، آمادگی کامل دارد.
او اضافه کرد :با توجه به شناسایی چند بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان های همجوار، همشهریان نسبت به رعایت نکات بهداشتی ومراقبتی دقت بیشتری داشته باشند.
سرپرست شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، تاکید کرد:تاکنون هیچگونه مورد مثبت ابتلا به کرونا در شهرستان شناسایی نشده ،اما بیماران زمینه ای که نیاز به مراقبت های ویژه درمانی وتست های تشخیصی داشته باشند برای بررسی بیشتر به مراکز سطح بالاتر ارجاع می شوند.
دکتر اسکندری ابراز امیدواری کرد: با همکاری مسئولان وهمشهریان بتوانیم سدی قوی برای مقابله با این بیماری در سطح شهرستان ایجاد کرده واز سلامت عموم محافظت نماییم.

10:27 :: آموزش در خصوص بیماری کرونا و توزیع پمفلت در خانوارهای عشایری در ارسنجان

18:10 :: ادامه سرکشی مسولین شهرستان ارسنجان از رستوران ها. فست فودها و کافه

 

14 اسفند98:

9:21 :: انتشار خبر اقدامات خودجوش مردمی برای مبارزه با کرونا در سفیرمردم
12:39 :: ضد عفونی روستای علی آباد ملک توسط دهیاری و شورای روستای علی آباد ملک با کمک خانه بهداشت علی آباد

23:04 :: ضدعفونی شبانه سطح شهر توسط پرسنل شهرداری ارسنجان و سعادتشهر

22:14 ::شورای اسلامی شهر سعادتشهر با قید فوریت از محل اعتبارات شهرداری مبلغ 200 میلیون ریال جهت سم زدایی و ضد عفونی معابر سطح شهر اختصاص داد.
در جهت حفظ سلامت مراجعه کنندگان به بیمارستان امام جعفرصادق(ع) سعادتشهر و پرسنل خدوم این بیمارستان، یک دستگاه سم پاش توسط شورای شهر سعادتشهر خریداری و به بیمارستان اهدا گردید
همچنین مجموعه شورا و شهرداری سعادتشهر ضمن عرض خداقوت خدمت پرسنل خدوم و فداکار بیمارستان و مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاسارگاد به عنوان حافظان سلامت در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا، با استفاده از تمام توان و ظرفیت های موجود در راه مقدس خدمت به همشهریان محترم آمادگی خود را جهت همکاری با این مجموعه اعلام می دارد.

11:28 ::کمیته راهبردی سلامت به ریاست فلاحی فرماندار پاسارگاد برگزار شد.
مصوبات جلسه:
۱- مقرر گردید همه دستگاه‌های اجرایی تمام امکانات و ظرفیت‌های خود را در جهت مبارزه و پیشگیری از بیماری کرونا در اختیار قرار دهند.
۲- مقرر گردید شبکه بهداشت طی گشت مشترک با نماینده فرمانداری از ادارات در راستای ضدعفونی نمودن ادارات و استفاده از مواد ضدعفونی کننده و نصب تراکت مرتبط با رعایت بهداشت، بازدید نمایند.
۳- مقرر گردید بازار به صورت لحظه ای رصد گردد تا اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم احتکار نگردد.
۴- مقرر گردیده دستگاه تب سنج توسط شورای شهر خریداری گردد.
۵- مقرر گردید دستگاه‌های متولی در حوزه اتحادیه ها، آرایشگاهها، قنادیها و قصابی‌ها بازرسی و بازدید مستمر داشته باشند.
۶- مقرر گردید شهرداری‌ها به صورت مستمر نسبت به ضد عفونی کردن معابر پرتردد و محلات شلوغ علی الخصوص مناطق افاغنه نشین اقدام نمایند .
۷- مقرر گردید بخشداران با استفاده از ظرفیت دهیاران و شوراهای روستاها نسبت به ضدعفونی و گندزدایی مناطق روستایی اقدام نمایند.
۸ – مقرر گردید اداراتی که تاکنون نسبت به راه اندازی شبکه دولت اقدام ننموده اند، به فوریت اقدام نموده و از ارسال نامه مکتوب اداری در راستای پیشگیری از بیماری کرونا اقدام نمایند.
سپس فرماندار بیان نمودند که مصوبات لازم الاجرا است و با روسایی که پیگیر مصوبات نیستند برخورد قاطع خواهد شد.
۹- مقرر گردید شبکه بهداشت از مجموعه های تحت سرپرستی بهزیستی نیز بازدید نماید.

 

13 اسفند 98:
14:26 ::جلسه هم اندیشی و تبادل نظر در رابطه با پیشگیری از شیوع کرونا ویروس و انتقال اخبار موثق به شهروندان و مدیریت شایعات در دنیای مجازی امروز با حضور خبرنگاران و فعالین فضای مجازی شهرستان برگزار شد.
در این جلسه دکتر قنبری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاسارگاد با اشاره به تلاش های شبانه روزی و اقدامات گسترده در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان افزود: اقدامات انجام شده پیشگیرانه می باشد و شهروندان محترم نیز می بایست ضمن عدم برخورد هیجانی به موضوع با خود مراقبتی و ایمنی، مدافعان حریم سلامت شهرستان پاسارگاد را در تامین سلامت جامعه یاری نمایند.
دکترقنبری در پایان گفت:شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه عدم رعایت نکات بهداشتی در کلیه واحدهای صنفی و سایر مواردی که می تواند سلامت جامعه را به خطر بیاندازد با شماره ۱۹۰ یا 43564030تماس بگیرند.

 

12 اسفند 98:
13:52 ::سجاد عزیزی بخشدار پاسارگاد از ضدعفونی شدن کلیه مراکز عمومی بخش پاسارگاد خبر داد.
سجاد عزیزی بخشدار پاسارگاد گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان بمنظور جلوگیری از شیوع آن در سطح بخش با هماهنگی شهرداری، دهیاران و شوراهای اسلامی نسبت به آموزش و اطلاع رسانی وهمچنین ضدعفونی کلیه مساجد و حسینیه ها، مدارس، مراکز عمومی، ادارات، رستورانها، مغازه ها و… را در دستور کار قراردادیم.
وی درادامه گفت: کسبه ها ومغازه های ورودی مجموعه جهانی بصورت خودجوش بمنظور پیشگیری از این ویروس نسبت به تعطیل نمودن آن اقدام کردند.
عزیزی درپایان گفت با هماهنگی هایی که با شبکه بهداشت داریم تا کنون مورد مثبت ویروس کرونا در بخش نداشتیم .

 

11 اسفند 98:
9:26 ::گندزدایی مکان های عمومی شهری توسط شهرداری ارسنجان

19:59 ::اطلاعیه
جهت تامین بهداشت فردی و جمعی همشهریان فهیم و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، نانوایی حاج کاووس رضایی در شهرستان ارسنجان امادگی لازم را جهت تامین نان شما همشهریان عزیز از طریق پیک رایگان اعلام میدارد.
20:07 ::بازدید فرماندار، دادستان و مسئولین شهرستان ارسنجان از بازار شهر ارسنجان
پیرو مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا ویروس و کارگروه تنظیم بازار شهرستان ارسنجان و با توجه به نزدیکی به ایام تعطیلات نوروز و لزوم نظارت بر قیمت کالاها و همچنین رعایت نکات بهداشتی توسط صنوف شهرستان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس، تیم بازرسی شهرستان متشکل از فرماندار، معاون فرماندار، دادستان، فرمانده نیروی انتظامی و اماکن، رئیس شبکه بهداشت و درمان، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت صبح روز یکشنبه مورخ 11/12/98 از تعدادی داروخانه‌ها، خبازی ها، قنادی ها و دیگر صنوف شهرستان بازدید بعمل آورده و در خصوص رعایت نکات بهداشتی، عدم گرانفروشی و درج قیمت ها تذکرات لازم ارائه گردید.

20:38 ::قابل توجه همشهریان گرامی:با توجه به مشاهده موارد مثبت ویروس کرونا در قادرآباد،از تردد های غیر ضروری خودداری فرمایید.,این مطلب توسط خبرنگارقادرآباد به نقل ازشبکه بهداشت ودرمان قادرآباد اعلام شده است.

 

10 اسفند98:
12:59 ::ضدعفونی شهر سعادتشهر و محلات این شهر از صبح امروز توسط شهرداری سعادتشهر آغاز شد
22:32 ::دکتر قنبری رییس شبکه بهداشت شهرستان پاسارگاد:
در راستای پیشگیری از بیماری کرونا شبکه بهداشت شهرستان اقدام به یکسری اقدامات پیشگیرانه بمنظور ارتقا سلامتی مردم نموده است که با توجه به اینکه بیشتر دغدغه مردم سلامت نان و مواد غذایی می باشد اقدامات انجام شده را بصورت مصور حضور شما شهروندان ارسال می نمایم.
1.انجام بازدید روتین توسط بازرسان بهداشت محیط از نانوایی های سطح شهر و ارائه آموزش‌های لازم در خصوص بیماری کرونا و راههای مقابله با آن، موظف نمودن متصدیان نانوایی جهت گماردن یک نفر مخصوص گرفتن وجه نقد و یا استفاده مردم از دستگاه های پوز و رویت فیش توسط کارگر همراه با احتیاطات لازم، انجام مکاتبات لازم و موظف نمودن نانوایی به رعایت بهداشت فردی با رئیس اتحادیه، بازدید شبانه ضربتی بصورت گشت مشترک
2.بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی که به صورت دوره گرد اقدام به فروش مواد غذایی می کنند در ساعت غیر اداری و ارائه آموزش‌های لازم درخصوص جمع آوری این مراکز، انجام مکاتبات لازم با اداره را، پلیس اطلاعات و امنیت و پلیس راهور بمنظور جمع آوری فروشندگان دوره گرد.

9 اسفند98:

00:42 ::کمیته سلامت شهرستان پاسارگاد اعلام کرد :
بر اساس اطلاعیه شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور و بدنبال شیوع ویروس کرونا و برگزار نشدن نماز جمعه در چندین شهر و استان و
از آنجا که شهرستان پاسارگاد و بخش پاسارگاد در مسیر جاده اصلی و راه آهن قرار دارد و همچنین وجود آثار تاریخی و جهانی پاسارگاد، و پیرو هماهنگی با امام جمعه محترم و موافقت شورای محترم تامین شهرستان و در راستای ارتقا سلامت و پیشگیری، نمازجمعه این هفته به تاریخ 9/۱۲/98 در این بخش برگزار نخواهد شد.
از همکاری و تعامل همه شهروندان با حوزه سلامت شهرستان تقدیر و تشکر می کنم
برای همه شهروندان ولایی و مومنان شهرستان آرزوی عاقبت به خیری و تعالی دارم .
کمیته سلامت شهرستان پاسارگاد

19:42 :: اماکن ورزشی دولتی و خصوصی شهرستان ارسنجان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
با تصمیم اتخاذ شده توسط فرماندار شهرستان ارسنجان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان و در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین اهمیت سلامت شهروندان، تا اطلاع ثانوی تمام فعالیت‌های ورزشی در سطح باشگاه‌ها و اماکن دولتی و خصوصی تعطیل خواهد بود.
لذا هرگونه تخطی از این دستورالعمل تخلف است و مسئولیت آن بر عهده مسئولان باشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی خواهد بود و اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان ضمن هماهنگی با هیئتهای ورزشی و با نظارت دقیق بر انجام این دستورالعمل نسبت به رعایت موارد فوق اقدام خواهد کرد .
ستاد سلامت و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان ارسنجان

 

6اسفند98
21:58 ::فلاحی فرماندار پاسارگاد در گفت‌وگو با سفیر مردم:
بر اساس مصوبه کمیته سلامت شهرستان پاسارگاد جمعه بازار، همایشها و تجمعات اداری، کلیه مسابقات ورزشی این هفته لغو شد.
فلاحی در ادامه تاکید کرد: حضور گردشگران چینی و هنگ کنگی به مجموعه پاسارگاد بدلیل تعطیلی این کشورها متاسفانه چند برابر شده است که در جلسه کمیته سلامت شهرستان پیشنهاد شده است به کمیته سلامت استان اعلام شود که مجموعه فعلا تعطیل شود.

 

4اسفند98:
14:39 ::تمامی مدارس استان فارس از
روز دوشنبه 5 اسفند تا پایان هفته جاری تعطیل شد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،بر اساس مصوبه کمیته سلامت استان و به منظور حفظ سلامت دانش آموزان عزیز و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی مدارس و مراکز آموزشی درسطح استان فارس شامل: مدارس دوره های پیش دبستانی، ابتدایی ، متوسطه اول و دوم و همچنین آموزشگاه های علمی آزاد و زبان های خارجی تحت پوشش آموزش و پرورش از روز دوشنبه مورخه ۵ اسفند تا پایان هفته جاری تعطیل اعلام می گردد.

 

3اسفند98:
14:44 ::سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ارسنجان، شایعه رسیدن ویروس کرونا به شهرستان ارسنجان را تکذیب کرد.
دکتر ابراهیم شهریاری، افزود: تاکنون هیچ بیمار مبتلا به ویروس کرونا 2019، در شهرستان ارسنجان شناسایی نشده است.
او از همشهریان درخواست کرد: به شایعات فضای مجازی توجه نکرده و هر گونه اخبار در این خصوص را از طریق رسانه های جمعی وسایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پیگیری نمایند.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه