رفتن به بالا
  • سه شنبه - 12 اسفند 1398 - 21:03
  • کد خبر : ۴۳۳۷
  • چاپ خبر : رد صلاحیت توسط مردم
پیام انتخابات 2اسفند

رد صلاحیت توسط مردم

سفیرمردم| انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره مجلس خبرگان روز جمعه 2 اسفند 98 با حضور مردم در شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد برگزار شد و نتیجه اعلام شده ورود چهره‌ای جدید در مجلس را اعلام کرد.

سفیرمردم| انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره مجلس خبرگان روز جمعه 2 اسفند 98 با حضور مردم در شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد برگزار شد و نتیجه اعلام شده ورود چهره‌ای جدید در مجلس را اعلام کرد.

در این انتخابات از حوزه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد، از 280هزار نفر واجدین شرایط رای دادن 121646 نفر پای صندوق ها حضور پیدا کردند. مشارکت در این دوره 43 درصد و در حدود میانگین مشارکت کشوری بود که نسبت به دوره گذشته 35درصد کاهش داشته است.

جلال رشیدی کوچی که توانسته بود حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب را کسب کند با 32516 رای و کسب 39درصد آرا، منتخب مردم برای نمایندگی در مجلس یازدهم شود. علی اکبر قبادی نماینده ادوار گذشته این حوزه که در ائتلاف با شانا موفق نبود، امیدوار بود در ائتلاف با تعدادی از افراد ذی نفوذ و کاندیداهای ردصلاحیت شده بتواند رای مردم را بسمت خود جذب کند اما در نهایت تنها 21705 رای، یعنی 19 درصد آرا را کسب نمود.

ابراهیم ابراهیمی کاندیدای جوانی که کمی دیر، پا به عرصه انتخابات گذاشت اما با تکیه بر سوابق خود و حمایت برخی احزاب در مناطقی از شهرستان در اختلافی ناچیز از برومندی نماینده فعلی قرار گرفت و با 18425 رای و کسب 5/16 درصد ارا به خط پایان رسید.

استواری، مرد همیشه در صحنه حاضر انتخابات و جامانده از شورای ائتلاف نیز با ریزش رای حدود 33هزار نفری، 6571رای را کسب کرد که شاید پایان تلخی برای حضور وی در انتخابات باشد. او طی ادوار گذشته جایگاه خوبی داشت اما تجربه نشان داده که کاندیداهای مغلوب در انتخابات کمتر میتوانند پیروز انتخابات باشند.

اما چهره پرسروصدای این دوره از انتخابات محمد مهدی برومندی بود. او که توانسته بود دو دوره اعتماد مردم را به خود جلب کند این دوره با تردید در انتخابات حضور پیدا کرد. وی که ابتدا در تهران نام نویسی کرد سپس با سروصدای زیاد و موجی از انتقادات به حوزه انتخابیه خود بازگشت تا در رقابت با عملکرد خود بازنده نبرد انتخابات باشد.

شایعات در مورد علت نام نویسی وی در تهران زیاد بود. عده ای می گفتند او سعی داشته در یکی از لیست ها قرار بگیرد و عده ای دلیل حضور وی در تهران را تلاش برای تایید صلاحیت عنوان کرده اند. به هر حال برای نویسنده این موارد قطعیتی ندارد و آنچه مهم است تصمیم مردم برای پس گیری اعتماد و صلاحیت نمایندگی خود از اوست.

برومندی در این دوره با کسب 19940 رای یعنی 18درصد کل آرا شکست بدی خورد. او که در دوره قبل حدود 55هزار رای کسب کرده بود و با پشتوانه رای مردمی بالا راهی مجلس شده بود این دوره با وجود همه تلاش ها با اقبال سرد مردم روبرو شد بطوریکه با حضور در مناطق مختلف حوزه با واکنش تند مردم روبرو می شد و در نهایت در رقابت با عملکرد خود بازنده میدان شد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه