رفتن به بالا
  • شنبه - 22 فروردین 1399 - 13:32
  • کد خبر : ۴۳۴۹
  • چاپ خبر : اولین مورد مثبت مبتلا به کرونا ویروس در شهرستان پاسارگاد

اولین مورد مثبت مبتلا به کرونا ویروس در شهرستان پاسارگاد

پیام دکتر قنبری رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاسارگاد:   با سلام‌خدمت همه شهروندان سربازان خط مقدم سلامت کار کنان شبکه، بیمارستان و اورژانس هستند هر کس حتی نام برخی از بیماری ها را می شنود فرار می کند ،در همه موارد درمان ،پیشگیری و پیگیری روند درمان کارکنان حوزه سلامت و درمان با […]

پیام دکتر قنبری رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاسارگاد:

 

با سلام‌خدمت همه شهروندان
سربازان خط مقدم سلامت کار کنان شبکه، بیمارستان و اورژانس هستند
هر کس حتی نام برخی از بیماری ها را می شنود فرار می کند ،در همه موارد درمان ،پیشگیری و پیگیری روند درمان کارکنان حوزه سلامت و درمان با دلسوزی ،ایثار و فداکاری به بیماران همه حوزه ها خدمت می کنند.
فردی که اقدام به نمونه گیری می کند ،ویزیت می کند ،آزمایش می گیرد و …در محیط بیمارستان است حقیقتا در محیط خطر و ریسک است
از همکاری همه شهروندان در راستای پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس در شهرستان پاسارگاد تقدیر و تشکر می کنم که کوچکترین موارد به ما اطلاع دارند و ما و همکارانم به بهترین شیوه علمی و تخصصی موضوع را پیگیری کردیم .
کسی که در میدان خطر و جنگ سلامت است بیشترین آسیب را می بیند ،همانطور که تا کنون بسیاری از همکاران ما در کشور و استان در حین انجام وظیفه دچار مشکل و بیماری شده اند .
در طول این مدت بهترین و بیشترین ارتباط را با مردم فهیم شهرستان پاسارگاد برقرار نمودیم تا کوچکترین و ریزترین عوامل تهدید را بررسی و پیگیری نماییم.
ما شهر ستان مقاوم مبارزه با کرونا بودیم و هستیم که نزدیک به دوماه مورد مثبت نداشته ایم .
سیاست و برنامه ها و هدف کمیته سلامت شهرستان ،شورای تامین به ریاست فرماندار محترم ،نهاد های مردمی ،سمن ها و…در شهرستان این است که این بیماری در شهرستان کم ترین آسیب را داشته باشد.
شناسایی ،پیگیری روند درمان ،انجام آزمایش و نمونه گیری و…در دستور کار شبکه بوده و است ما حتی افراد مشکوک بدون علامت را نمونه می گیریم تا زنجیره انتقال را به حد اقل برسانیم
مدیریت صحیح ،موفقیت و پیروزی در گروه شناسایی ،پیگیری ،درمان قرنطینه افراد مشکوک است .
ما از مردم فهیم و با فرهنگ شهرستان پاسارگاد تقاضا داریم در خانه بمانند و با رعایت فاصله اجتماعی و اصول بهداشتی و پیشگیری ما و همکارانمان را بیش از پیش در انجام امور یاری نمایند.
همانطور که می دانید این بیماری ممکن است در بیشتر افراد درگیر بی علامت باشد ما از همه همکاران که در معرض خطر بودند نمونه ،آزمایش و تست تشخیص گرفتیم متاسفانه یکی از همکاران ما نتیجه تست او مثبت شده است که هم اکنون در سلامت کامل در قرنطینه خانگی است .
ما کارکنان حوزه سلامت و هر بیماری به جز درمان و بیشتر از آن نیازمند حمایت روانی و معنوی است که همه ما باید بدان عمل کنیم ،شاید شدت درگیری جسمی بیماری در خیلی از مبتلایان زیاد نباشد ولی از انگ و برچسب اجتماعی آن بیشتر می ترسند .
بیائیم با دادن آرامش ،روحیه و انگیزش بیشتر فرایند درمان بیماری را کوتاهتر کنیم .
از همه مردم شهرستان تقدیر و تشکر می کنم که ما را در برنامه های سلامت یاری می کنند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه