رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 28 خرداد 1399 - 12:34
  • کد خبر : ۴۴۷۷
  • چاپ خبر : توزیع 1500 بسته حمایتی در قرارگاه مواسات ارسنجان

توزیع 1500 بسته حمایتی در قرارگاه مواسات ارسنجان

سفيرمردم| «ماه رمضان، ماه انفاق و ايثار و کمک به مستمندان است؛ چه خوب است که يک رزمايش گسترده‌اي در کشور به وجود بيايد براي مواسات و همدلي و کمک مؤمنانه به نيازمندان و فقرا که اين اگر اتّفاق بيفتد، خاطره‌ي خوشي را از امسال، در ذهن‌ها خواهد گذاشت»

سفيرمردم| «ماه رمضان، ماه انفاق و ايثار و کمک به مستمندان است؛ چه خوب است که يک رزمايش گستردهای در کشور به وجود بيايد براي مواسات و همدلي و کمک مؤمنانه به نيازمندان و فقرا که اين اگر اتّفاق بيفتد، خاطره‌ی خوشی را از امسال، در ذهنها خواهد گذاشت»

 

اين سخنان حکيمانه و پر برکت گوشه‌ای از سخنان رهبر انقلاب در سخنرانی نيمه ماه شعبان امسال بود.

سخنانی که خون هميشه خيرخواه مردم اين خطه را به جوش و خروش در آورد و قلب‌های نوع دوست را به تب و تاب تازه‌ای انداخت.

کمی بيشتر نگذشت که پويش ايران همدل در سراسر خاک پاک اين سرزمين به راه افتاد و کاسه های تشنه‌ و شاخه های برگ و بار را سيراب کرد. مردم براي کمک به همنوعان خود، بی دريغ پای در ميدان محبت گذاشتند. از آنچه داشتند به يکديگر ارزانی کردند تا اندکی از درد هم بکاهند و به چشم و چهره‌ي هم اميد و لبخند ببخشند.

در اين ميان مردم مهربان و با ايمان و متحد شهرستان ارسنجان نيز به اين رود پرخروش پيوستند و چشم شهر خود را با نور عشق روشن کردند.

هيئت رزمندگان اسلام که هميشه در کمک‌های مومنانه و خيرخواهانه پيشرو و تلاشگر است 196 سبد کالايی شامل 13 اغذيه برای مددجويان و ايتام تحت حمايت کميته امداد امام خمينی (ره) و نيازمندان و برخي از کسبه آسيب ديده از ويروس کرونا تهيه کرد و بخشش اجاره بهاي سه واحد آپارتمان ، اعطای کارت هديه جهت کمک به اجاره بهاي سه باب مغازه و دو باب منزل مسکوني را پيگيري و به نتيجه رساند. تهيه و توزيع تعداد 600 پرس غذای گرم در آشپزخانه ي مهدوي از ديگر فعاليت‌هاي اين مجموعه در رزمايش مواسات بود. اين مجموعه در حال حاضر نيز در حال آماده سازی  50 بسته غذايی ديگر است. بسته ي فرهنگی شامل کتاب ،پوستر و متن صلوات شعبانيه که عبارت « مواسات» از آن گرفته شده، زينت بخش اين سبدهای اهدايی هيئت رزمندگان بود.

قرارگاه مواسات مردمی که به مناسبت همين کمک‌های مومنانه در شهرستان ارسنجان به مسئوليت امام جمعه محترم حجت‌السلام احمدي تشکيل گرديد مهم‌ترين پايگاه براي اين پويش بزرگ بود که سپاه پاسداران ارسنجان نقش بزرگی در آن داشت. در اين مجموعه تمام کمک‌هاي مردم فهيم ارسنجان گرد هم آمد و به محرومين اهدا گرديد. کل کمک های نقديکه به حساب قرارگاه واريز شد مبلغ 57 ميليون بود.

اين قرارگاه در مرحله اول 175 بسته حمايتی هر کدام به ارزش 350 هزارتومن ، در مرحله دوم 110 بسته حمايتی هر کدام به ارزش 300 هزار تومان و مرحله سوم 285 بسته حمايتی هر کدام به ارزش 200 هزار تومان و مرحله آخر 300 بسته حمايتی هر کدام به ارزش 350 هزار تومان تهيه و توزيع شد.

همچنين در قالب قرارگاه مواسات 100 اجاره بها به ارزش 50 ميليون تومان توسط مردم فهيم ارسنجان به مستاجران بخشيده شد. يکصد کارت هديه 200 هزار تومانی به نيازمندان اعطا گرديد و تعداد سي کارت هديه 300 هزار تومانی به رزمندگان محروم تعلق گرفت. بهزيستی 106 بسته حمايتی  و اداره اوقاف تعداد100  بسته حمايتی تهيه و توزيع نمودند و بنياد مستضعفان نيز 300 بسته 350 هزارتومانی به مستضعفان اهدا نمود.

خيريه اميرالمومنين(ع)، خيريه موسی‌ بن جعفر(ع)، خيريه امام سجاد(ع)، شهرداري و اداره صمت نيز در اين مسير ياري گر اسيب ديدگان از کرونا بودند.

آنچه ارائه شد حاصل مهربانی دل‌های بزرگ و دستان پر خير مردم، ارگان‌ها و مسئولين، سپاه پاسداران و دفتر امام جمعه محترم شهرستان ارسنجان است که تلاش شد با کمترين موازی کاری به دست محرومان و آسيب ديدگان برسد.

 

نگين نعمت الهي

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه