رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 7 مرداد 1399 - 15:27
  • کد خبر : ۴۷۱۸
  • چاپ خبر : لطف سردار، از آخرین دیدار با سردار دلها روایت میکند

لطف سردار، از آخرین دیدار با سردار دلها روایت میکند

کتاب لطف سردار برگرفته از خاطرات و اتفاقاتي است که نویسنده جوان ارسنجانی در طي مراسم تشييع شهيد سردار حاج قاسم سليماني پيش آمده بود، مي‌باشد.

کتاب لطف سردار برگرفته از خاطرات و اتفاقاتي است که نویسنده جوان ارسنجانی در طي مراسم تشييع شهيد سردار حاج قاسم سليماني پيش آمده بود، مي‌باشد.

 

به گزارش سفیرمردم، خانم الهه فلاحتي مروست، دانش آموخته رشته الکترونيک و فناوري اطلاعات و ارتباطات است که از نوجواني علاقه زيادي به شعر و ادبيات داشته است. هرچند رشته تحصيلي وي ارتباطي به شعر و شاعري ندارد، وي با اشعار عاشقانه و عارفانه خود در همايش هاي ادبي بسياري شرکت نموده است. اصالت ايشان از پدر به شهر مروست يزد و از مادر به ارسنجان مي رسد و ارسنجان به نوعي شهر دوم وي محسوب مي‌شود.

فلاحتي پيش از اينکه نويسنده باشد يک شاعر غزل سراست و طبع و روحيه‌ اش تلفيقي از کوير و کوه و کرامت را در خود نهادينه کرده است. کتاب لطف سردار برگرفته از خاطرات و اتفاقاتي که براي وي در طي مراسم تشييع شهيد سردار حاج قاسم سليماني پيش آمده بود، مي‌باشد. وی در جهت رسيدن به مراسم تشييع سردار قاسم سليماني با ماجراهايي روبرو شد  و اين ماجراها انگيزه اي برای نوشتن اين کتاب شد.

در اين مجال الهه فلاحتي مروست خالق کتاب «لطف سردار» با خبرنگار خبرگزاری فارس در ارسنجان گفتگوی انجام داد:

 

نويسندگي را از کجا و چگونه آغاز کرديد ؟

بنده پيش از اينکه نويسنده باشم، به عنوان يک شاعر غزل‌سرا شناخته شدم.

در سنين نوجواني به صورت کاملا ذاتي و خدادادي سرودن شعر را آغاز کردم و پس از آن متوجه شدم که خداوند نسبت به بنده عنايت داشته و از چشمه ي هنر نويسندگي هم قدري به من نوشانده است. کتاب « لطف سردار» اولين اثر نويسندگي بنده است اين در حالي‌ست که پيش از اين کتاب ديگري در دست نگارش داشتم. اما بسيار خوشحالم که «لطف سردار» اولين رزومه‌ي کاري نويسندگي مرا رقم زد.

 

لطف سردار چگونه خلق شد؟

لطف سردار طي سفري که بعد از شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سليماني، جهت مراسم تشييع و خاکسپاري ايشان به کرمان داشتم، شکل گرفت. در مسير برگشت از اين مسافرت به گفته‌ي يکي از بزرگواراني که با ايشان همسفر بودم تلنگري به من وارد شد انگار دعوت به نوشتن شده باشم. پس از آن به عنوان يک شاهد عيني که لطف و مهرباني سردار را به چشم ديده و با تمام وجود درک کرده است، بر خود لازم دانستم قطره‌اي از بزرگمردي سردار را به رشته ي تحرير درآورم. که الحمدالله اين سعادت نصيبم شد.

 

با توجه به اينکه از اين کتاب در اختتاميه مراسم خورشيد هشتم رونمايي شده است، حس خود را به عنايت امام رضا(ع) نسبت به اين کتاب بازگو کنيد.

اگر بخواهم از تمام روال طي شده و فرآيند اين کتاب، از خلق تا گرفتن مجوز تا انتشار و بعد هم رونمايي سخن بگويم قطعا چيزي فراتر از کلمات خواهد بود.

از آنجا که صدور مجوز اين کتاب قدري به تاخير افتاده بود و بعد از صدور مجوز هم اختلالي در روند انتشار و چاپ پيش آمد تماسي با مسئول انتشارات داشتم ، ايشان گفتند: «من کتاب شما را خوانده ام نگران چيزي نباشيد مطمئنم لطف سردار باز هم شامل حال شما خواهد شد و خود سردار حواسش هست.»

پس از شنيدن اين مطلب دلم آرام گرفت و دقيقا همين شد. مراسم رونمايي از کتاب کاملا غير منتظره و بدون پيش بيني قبلي در مراسم همايش خورشيد هشتم که به نام آقا امام رضا (ع) بود و با حضور خادمين محترم حرم رضوي، برگزار شد. تنها دو روز بعد از رسيدن کتاب ها بود که مراسم رونمايي انجام شد. از آنجا که سردار هم يکي از خادمين حرم بودند، اين هم از الطاف امام رضا (ع) و سپس سردار به من بود.

اين کتاب را مناسب چه سنيني ميدانيد؟

جز خردسالان اين کتاب براي تمام سنين مناسب است. البته اين را از آ‌نجا عرض مي‌کنم که تا به حال خوانندگان کتاب طي تماس ها و پيام هاي ارسالي اعلام رضايت کامل خود را به سمع بنده مي‌رسانند و تقريبا از تمام سنين مطالعه کرده‌اند.

آيا شما به عنوان يک زن در مسير نگارش و نشر کتاب با محدوديتي مواجه نشديد ؟

خير؛ الحمدالله نه تنها در اين زمينه محدوديتي نبود بلکه از طرف همکاران محترم و اداره ي فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين راستا بسيار تشويق شدم.

امروزه شاهد فعاليت هاي گسترده ي بانوان سرزمينم هستيم و اين مهم بر کسي پوشيده نيست که بانوان علاوه بر انجام امورات روزانه ي زندگي خويش، گام به گام با مردان جامعه در زمينه هاي گوناگون مي توانند باعث رشد و پيشرفت هر چه بهتر شهر، استان و کشور باشند.

در دين مبين اسلام زن از جايگاه ويژه اي برخوردار است که اين موجب هر چه بيشتر محترم شمرده شدن بانوان از سوي جامعه مي‌شود.

آيا آثار چاپي ديگري داشتهايد؟

بله ،  «تنها براي تو» مجموعه شعر عاشقانه عارفانه است که در بهار 1394 به چاپ رسيد. کتاب ديگري با عنوان «فانوس راه» نيز در دست ويرايش نهايي و چاپ است.

سخن آخر:

اميدوارم آرزوي سردار که برپايي نماز جماعت به امامت رهبر انقلاب در قدس بوده است محقق شود و همچنان لطف سردار و خداي سردار بيش از پيش شامل تمام مردم و بنده ي حقير نيز شود.

 

نگین نعمت الهی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه