رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 8 مرداد 1399 - 09:30
  • کد خبر : ۴۷۲۱
  • چاپ خبر : از شیراز در جذب اعتبارات پیشی گرفتیم

از شیراز در جذب اعتبارات پیشی گرفتیم

سفيرمردم| به مناسبت هفته کارآفرين سفير مردم اين هفته به سراغ صندوق کارآفريني اميد شهرستان پاسارگاد رفته و با آقاي علي محمد غفاري رئيس اين صندوق پيرامون فعاليت صورت گرفته در شهرستان پاسارگاد گفتگو نموده است.

 

سفيرمردم| به مناسبت هفته کارآفرين سفير مردم اين هفته به سراغ صندوق کارآفريني اميد شهرستان پاسارگاد رفته و با آقاي علي محمد غفاري رئيس اين صندوق پيرامون فعاليت صورت گرفته در شهرستان پاسارگاد گفتگو نموده است.

آقاي غفاري، ميزان اعتبار تخصيص يافته به متقاضيان در سال گذشته چه ميزان بوده است؟

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت تمام مخاطبان خوب سفير مردم، هفته کارآفرين را به همه کارافرينان شهرستان پاسارگاد تبريک عرض مي کنم.

ميزان اعتباراتي که صندوق شهرستان در طول يک سال گذشته به متقاضيان پرداخت نموده، يکصد و هفتاد ميليارد ريال بوده که در بخش هاي مختلف بنا به براورد طرح هاي توجيهي پرداخت شده است.

اين اعتبارات به چه صورت و براي چه مشاغلي پرداخت شده است؟

اعتبارات صندوق کارافريني تماما بصورت وام با تنفس هاي بلند مدت و به صورت قرض الحسنه جهت راه اندازي گلخانه، طرح هاي گليم بافي، دامداري، گاوداري صنعتي و گردشگري پرداخت شده است.

چند واحد توليدي با وام هاي اين صندوق به بهره برداري رسيده است؟

مجموعه گلخانه همت آباد به منظور ثبت روستاي هدف گلخانه اي در کشور، تعاوني گاو شيري قوام آباد و طرح هاي گردشگري مادر سليمان  موفق به دريافت وام هاي اين صندوق شده اند.

لازم به ذکر است که روستاي مبارک آباد به عنوان روستاي بدون بيکار معرفي شده به علاوه اينکه از طرف ميراث فرهنگي به عنوان روستاي هدف گردشگري تعيين گرديده است و ميزان اعتبار آن نزد صندوق کارافريني يکصد ميليارد ريال مي باشد.

ميزان اشتغال ايجاد شده حاصل از وام هاي اين صندوق چه ميزان بوده است؟

اشتغال زايي به دوبخش مستقيم و غير مستقيم تقسيم مي شود. وام ها بصورت مستقيم براي بيش از صد و ده نفر تاکنون اشتغال به همراه داشته که طبيعتا بصورت غير مستقيم تعداد بسيار زيادي را زير چتر خود قرار مي دهد.

طرح جديدي براي سال جاري پيش بيني کرده ايد؟

بله طرح صندوق هاي خرد محلي در دستور کار قرار گرفته که تفاهم نامه آن بين بسيج، جهاد کشاورزي، بهزيستي و بنياد برکت منعقد گرديده است.

از نظر جذب بودجه اگر بخواهيد آماري بگوييد شهرستان پاسارگاد کجاي نمودار فارس قرار دراد؟

با افتخار مي گويم که شهرستان پاسارگاد سال گذشته در اخذ اعتبار مقام اول اين نمودار بوده است و ميزان اعتبار اخذ شده ما حتي از شهرستان شيراز از نظر ريالي بيشتر بوده است.

با توجه به شيوع بيماري منحوس کوييد19 آيا تسهيلاتي براي مشاغل آسيب ديده داريد؟

بله در قدم اول بنا به سياست هاي دولت تمام اقساط هاي مانده متقاضيان بدون ديرکرد و جريمه، تنفس داده شد. سپس مشاغلي که جز مشاغل آسيب ديده مي باشند مي بايست در سايت کارا ثبت نام کرده تا موفق به اخذ تسهيلات حمايتي شوند.

پيشنهاد شما براي افزايش اشتغال در شهرستان چيست؟

بنظرم اگر يک روستا را  به صورت هماهنگ و يک دست، بعنوان پايلوت در يک زمينه اشتغالي خاص معرفي شود، ميتوان از تمام ظرفيت هاي دولتي جهت اخذ اعتبار براي صندوق استفاده کرد. اما اين مهم به شرطي ميسر ميشود که شغل معرفي شده در شهرستان اشباع نشده باشد. در شهرستان ما با توجه به وجود زيرساخت هاي تاريخي طرح هاي گردشگري و مشاغل وابسته به آن در اولويت اول قرار دارد.

سخن پاياني: دعا مي کنم که هر چه سريع تر ويروس منحوس کرونا ريشه کن شود و با توجه به نامگذاري امسال توسط رهبر معظم انقلاب، بتوانيم گام هاي بلندي در راستاي افزايش توليد در کشور برداريم.

 

پیمان فتحی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه