رفتن به بالا
  • یکشنبه - 24 آبان 1399 - 09:59
  • کد خبر : ۴۹۰۴
  • چاپ خبر : کاش مدیران کشور به ورزش های انفرادی  علاقه بیشتری نشان دهند
قهرمان پاسارگادی؛

کاش مدیران کشور به ورزش های انفرادی علاقه بیشتری نشان دهند

سفيرمردم| مهمان اين شماره سفير مردم کشتي گير ملي پوش پاسارگادي است که چند سالي است نام او لرزه بر تن حريفانش انداخته است. حسين جاويدي در اين گفتگو از فراز و نشيب هايي که پشت سر گذاشته براي ما صحبت ميکند:

سفيرمردم| مهمان اين شماره سفير مردم کشتي گير ملي پوش پاسارگادي است که چند سالي است نام او لرزه بر تن حريفانش انداخته است. حسين جاويدي در اين گفتگو از فراز و نشيب هايي که پشت سر گذاشته براي ما صحبت ميکند:

 

در ابتدا کمي درباره خودتان صحبت کنيد، چند سال داريد و در چه وزني کشتي ميگيريد؟

حسين جاويدي، متولد 78هستم. اهل روستاي دولت آباد سعادتشهر. ابتدا در وزن 54 کيلو و در حال حاضر در وزن 60 کيلو کشتي مي گيرم.

 

ورزش را از چه زماني بصورت حرفه اي آغاز کرديد؟

ورزش را از سال 90 در سالن حاجي پور در شهرستان پاسارگاد زير نظر جناب حامد يوسفي آغاز کردم و براي حريف تمريني و امکانات بهتر به شيراز سفر کرده تا زير نظر اساتيد گرانقدر آقايان نظام حسيني و ايرج نوروزي به ورزش خود ادامه دهم.

 

نقش خانواده شما در موفقيت در اين رشته چقدر بود؟

خانواده نقش بسيار مهمي در ورزش کردن من دارند. هميشه پشتوانه من بودند. در شکست و پيروزي ها من را همراهي کردند و باعث دلگرمي من بودند.

 

از نظر شما مشکلات کشتيگران چيست؟

با اين وضعيت بد اقتصادي که کل کشور درگيرش هستند. ما جوانان، به خصوص ورزشکاران که زمان زيادي را براي تمرين کردن صرف مي کنيم. فرصتي براي کار و کسب درامد نيست و خانواده بايد هزينه هاي ما را متقبل شود.

 

آينده فارس را در پرورش کشتي گيران حرفه اي چگونه مي بينيد؟

با وجود اساتيد بزرگي چون نظام حسيني مربي کار بلد که همه جوره حمايت خود را از کشتي گير ها دريغ نميکند و ايرج نوروزي مربي خوب و دوست داشتني که هميشه همراه کشتي گيران بوده است مي توان به آينده کشتي فارس اميدوار بود.

 

آيا با حريفان خارجي روبرو شده ايد نتيجه مسابقه چه بود؟ سخت ترين مسابقه اي که داشتيد کدام بود؟

با حريفاني از کشور اوکراين، آذربايجان، ارمنستان و سوريه کشتي گرفتم، که فقط به ارمنستان کشتي رو واگذار کردم. سخت ترين کشتي من مسابقه با کشتي گيري از کشور آذربايجان که قهرماني اروپا را در کارنامه خود داشت، بود. البته توانستم در يک کشتي سخت با نتيجه 1_1 پيروز شوم.

 

اگر به گذشته برگرديد، باز هم ورزش انفرادي کشتي را انتخاب مي کنيد؟

با اينکه کشتي ورزش سخت و طاقت فرسايي است، اما من باز هم کشتي را انتخاب ميکنم چون اين ورزش را بسيار دوست دارم و قلبا براي هدفم تلاش مي کنم.

 

هزينه هاي ورزشي شما چگونه تامين مي شود؟ تا بحال از طرف وزارت ورزش و يا ادارت و نهادها مورد حمايت قرار گرفته ايد؟

تمام هزينه ها را خودم تامين ميکنم. متاسفانه هميشه مورد کم لطفي عزيزان قرار گرفتم و هيچ گونه حمايتي از هيچ کجا نشده است.

 

اگر بخواهيد در قالب ناگفته ها چيزي بيان کنيد چه ميگوييد؟

چقدر خوب خواهد شد اگر مديران کشور ما به ورزش هاي انفرادي علاقه بيشتري نشان دهند.

 

آينده را براي خودتان چگونه مي بينيد؟

با تلاش  و کوششي که در حال حاضر دارم، به آينده روشني براي خودم اميدوارم.

 

صحبت پاياني داريد بفرماييد

تشکر ميکنم از همه ي دوستان و آشنايان که بنده حقير را مورد لطف و عنايت خود قرار ميدهند و با دعاهاي خير و انگيزه دادنشان من را خوشحال و اميدوار مي کنند.

تشکر ويژه هم دارم از خانواده خودم که از هر لحاظ من را حمايت ميکنند. از پسر عمويم، مهدي جاويدي که هميشه در کنارم بوده و از آقاي حامد يوسفي رئيس محترم هئيت کشتي شهرستان پاسارگاد که با عشق به ورزش و کشتي در کنار بچه ها حضور دارد و تمام تلاش خود را باري کشتي گيران به کار ميگرد، تشکر ميکنم.

 

پیمان فتحی

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه