رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 28 آبان 1399 - 10:05
  • کد خبر : ۴۹۱۹
  • چاپ خبر : تهدید بیماری کرونا را به فرصت تبدیل میکنیم

تهدید بیماری کرونا را به فرصت تبدیل میکنیم

به گزارش روابط عمومي اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعي شهرستان ارسنجان، سعيد زارع رئيس اين اداره جهت رفاه حال مراجعين محترم ، تهديد بيماري کرونا را به فرصت تبديل کرد. سعيد زارع با اشاره به منظور پيشگيري از بيماري هاي تنفسي و واگيردار و همينطور مراقبت در برابر کرونا ويروس، محيط خانه را امن‌ترين مکان […]

به گزارش روابط عمومي اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعي شهرستان ارسنجان، سعيد زارع رئيس اين اداره جهت رفاه حال مراجعين محترم ، تهديد بيماري کرونا را به فرصت تبديل کرد. سعيد زارع با اشاره به منظور پيشگيري از بيماري هاي تنفسي و واگيردار و همينطور مراقبت در برابر کرونا ويروس، محيط خانه را امن‌ترين مکان براي حفاظت در برابر کرونا دانست و گفت: اين اداره اين امکان را فراهم مي سازد تا مراجعين محترم بدون نياز به حضور، به سايت

fars.mcls.gov.ir

مراجعه و درخواست خود را اقدام تا علاوه بر اينکه درخواستشان توسط دبيرخانه اين اداره ثبت و مورد رسيدگي قرار ميگيرد، نتيجه نيز در کمترين زمان ممکن خدمتشان اعلام مي‌گردد.

سعيد زارع عنوان نمود: با توجه به اينکه اين طرح براي اولين بار در اين شهرستان استارت خواهد خورد وليکن با عملکرد و‌ اهتمام اجراي صحيح اين برنامه را تضمين خواهيم کرد.

رئيس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعي شهرستان ارسنجان اظهار کرد: در شرايط حساس به‌وجود آمده و با ارشاد و راهنمايي هاي همه جانبه مديران محترم ارشد اداره کل متبوع، اين شهرستان همانند هميشه با تبديل تهديد‌ها به فرصت نقش خود را در جامعه به خوبي ايفا نموده و مجالي فراهم آورده تا با عمل به توصيه‌هاي مکرر رهبر عزيزمان (مدظله العالي) درباره استفاده از فرصت‌هاي فضاي مجازي با حل مسئله امروز، ريل‌گذاري توسعه آينده نيز صورت گيرد.

 

مجوزهاي مشاغل خانگي الترونيکي شد

به گزارش روابط عمومي اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعي شهرستان ارسنجان، سعيد زارع رئيس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعي از الکترونيکي شدن مجوزهاي مشاغل خانگي خبر داد.

سعيد زارع اظهار داشت: مراجعين محترم ميتوانند با مراجعه به سايت www.inhb.ir  جهت دريافت مجوز مشاغل خانگي اقدام تا بواسطه اين مجوز از تسهيلات کم بهره اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعي بهره مند گردند.

وي افزود: مطابق قانون ساماندهي و حمايت از مشاغل خانگي ، مشاغل خانگي شامل آن دسته از فعاليت هايي است که توسط عضو يا اعضاء خانواده در فضاي مسکوني در قالب يک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ايجاد اخلال در آرامش واحد هاي مسکوني همجوار شکل مي گيرد و منجر به توليد ويا کالاي قابل عرضه به بازار خارج از محيط مسکوني مي گردد. بر اساس مصوبات ستاد ساماندهي و حمايت از مشاغل خانگي، رشته هاي مشاغل خانگي در حوزه هاي صنايع دستي، فرش، کشاورزي، دامپروري، شيلات، خدمات، توليدي صنعت و فناوري اطلاعات (IT) مي باشد و بر همين اساس انواع مشاغل خانگي در هريک از زير بخش ها ارائه گرديده که فهرست و همچنين اطلاعات هر يک از مشاغل در سايت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعي، قسمت مشاغل خانگي موجود مي باشد.

وي افزود: در صورت عدم وجود شغل مورد نظر متقاضي در فهرست مشاغل خانگي، متقاضي مي تواند در فرم ثبت نام شغل مد نظر خود را پيشنهاد نمايد. مشاغل پيشنهادي متعاقباً بررسي و در صورت تصويب، به فهرست مشاغل خانگي اضافه خواهند شد.

پرداخت 4 ميليارد و هشتصد ميليون تومان تسهيلات به آسيب ديدگان ناشي از کرونا در شهرستان ارسنجان

پرداخت تسهيلات کرونا تا پايان آبان تمديد شد

به گزارش روابط عمومي اداره تعاون کار و رفاه اجتماعي ارسنجان سعيد زارع رييس اداره به منظور تحقق روند شتاب بخشي به پرداخت تسهيلات واحد‌هاي آسيب ديده از کرونا اقدامات خوب و موثري صورت پذيرفت و دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط نيز در موضوع پرداخت‌‎ها اهتمام جدي داشتند.

سعيد زارع ضمن تقدير از روساي محترم دستگاه اجرايي مرتبط با پرداخت تسهيلات از روساي محترم بانکها که نهايت همکاري را با اين اداره داشته اند قدرداني نمود و افزود: بانک‌ها همواره در زمان‌هاي مختلف در کنار دولت حضور داشته‌اند و ارائه خدمت به مردم شريف را افتخار مجموعه خود مي‌دانند.

وي اظهار داشت: تاکنون در سطح شهرستان ارسنجان مبلغ 48 ميليارد ريال تسهيلات کم بهره با هدف حمايت و حفظ کسب و کارهاي آسيب ديده از کرونا به 698 نفر از صاحبين اين مشاغل پرداخت شده است. که از اين مبلغ بانک انصار 148 ميليون تومان، بانک رفاه 128 ميليون تومان، بانک سپه 860 ميليون تومان، بانک صادرات 836 ميليون تومان، بانک ملت 1ميليارد و 484 ميليون تومان و بانک ملي ايران 1 ميليارد و 344 ميليون تومان تسهيلات تا اين لحظه  به افراد مشمول پرداخت نموداند. بر اساس مصوبه کارگروه اقتصادي ستاد کروناي استان پرداخت تسهيلات کرونا براي پرونده هاي موجود بانک ها تا پايان آبان تمديد شد و به صورت رسمي به بانک ها ابلاغ خواهد شد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه