رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 19 آذر 1399 - 08:54
  • کد خبر : ۴۹۹۳
  • چاپ خبر : وعده تکمیل جاده ارسنجان به مرودشت تا پایان قرن
بروزرسانی وعده های مسئولین در مورد جاده مرگ

وعده تکمیل جاده ارسنجان به مرودشت تا پایان قرن

سفيرمردم| سوژه اي با عنوان «بي‌توجهي به تکميل جاده ارسنجان-مرودشت با وجود تصادفات مرگبار» در سامانه فارس من خبرگزاري فارس ثبت شده که در توضيحات آن امده است: «اکنون عنوان رسمي جاده ارسنجان به مرودشت جاده مرگ مي‌باشد، تنها در يک سال گذشته تعداد 17 نفر فقط از يک روستا بر اثر تصادف فوت کرده‌اند […]

سفيرمردم| سوژه اي با عنوان «بي‌توجهي به تکميل جاده ارسنجان-مرودشت با وجود تصادفات مرگبار» در سامانه فارس من خبرگزاري فارس ثبت شده که در توضيحات آن امده است:

«اکنون عنوان رسمي جاده ارسنجان به مرودشت جاده مرگ مي‌باشد، تنها در يک سال گذشته تعداد 17 نفر فقط از يک روستا بر اثر تصادف فوت کرده‌اند و ساليانه تعداد زيادي از اهالي روستا‌هاي اين مسير متحمل خسارات مالي ناشي از تصادفات رانندگي مي‌شوند، آيا وقت به سرانجام رسيدن پروژه تکميل اين راه نرسيده است؟

اين پويش در تلاش است مشکل و داغ مردم ساکن اطراف جاده ارسنجان به مرودشت را براي بار هزارم به گوش مسئولان ذيربط برساند و در اين بين شخص نماينده مردم ارسنجان مرودشت و پاسارگاد بايد شنوا‌ترين فرد باشد.»

 

 اتمام جاده ارسنجان به مرودشت تا پايان امسال

در همين خصوص نماينده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شوراي اسلامي به خبرنگار فارس گفت: از زمان تقبل مسئوليت نمايندگي مردم حوزه انتخابيه، چهار جلسه با مسئولين مرتبط با جاده ارسنجان به مرودشت در سطح استان و درسطح وزارتخانه برگزار کرده و به طور جد پيگير آن هستم.

جلال رشيدي کوچي، ادامه داد: مشکل اصلي اين پروژه اين است که پيمانکار بخش اعظمي از کار را پيش برده و طلبي چند ده ميليارد توماني دارد که اگر مبلغي از طلب وي پرداخت شود، پروژه را به اتمام خواهد رساند.

وي متذکر شد: حدود 97 درصد از پروژه انجام شده و تعهداتي برعهده ادارات راهداري و شهرسازي درخصوص ايمن سازي و چند کيلومتر نيوجرسي گذاشته شده است.

رشيدي همچنين گفت: به صورت جدي و ويژه پيگير اين جاده هستم و به زودي جلسه اي با معاون وزير راه براي تخصيص بودجه اي براي اين مسير خواهم داشت تا با پرداخت بخشي از طلب پيمانکار با قوت قلب، کار را به اتمام برساند.

عضو مجمع نمايندگان فارس با بيان اينکه تکميل اين جاده وظيفه دولت و دستگاه هاي دولتي بوده اما بنده پيگير مشکل مردم هستم، عنوان کرد: به لطف خدا تلاش داريم در آينده اي نه چندان دور و قبل از عيد، جاده ارسنجان به مرودشت را به اتمام برسانيم تا اين مشکل مردم نيز حل شود.

 

تکميل جاده برعهده راه و شهرسازي است

در همين راستا مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان فارس نيز به خبرنگار فارس گفت: جاده ارسنجان به مرودشت داراي چندين اشکال فني و ايمني مي باشد که بايد راه و شهرسازي نسبت به تکميل اين جاده اقدام نمايد.

عليرضا سياهپور افزود: اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي پس از تکميل جاده آن را بعنوان بهره بردار تحويل گرفته و حفظ و نگهداري آن با ما خواهد بود.

وي گفت: جلساتي با حضور نمايندگان راهداري، شهرسازي، فرمانداري و نماينده مجلس برگزار شده و ضمن بررسي ريز مشکلات و نواقص، مقرر شده بود مشکلات را مرتفع نمايند که هنوز اين مهم عملي نشده است.

 

قول داده شده اما عملياتي نشده

کارشناس فني فرمانداري شهرستان ارسنجان نيز در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: جاده ارسنجان به مرودشت در قالب پروژه ملي تعريف شده و هم اکنون بيش از 95 درصد پيشرفت داشته است.

حجت زارع با بيان اينکه  پيمانکار مطالبات خود را از وزارتخانه دريافت مي کند، تصريح کرد: مطالبات پرداخت نشده پيمانکار پروژه در حدود 30 ميليارد تومان بوده که براي تکميل کار نياز به بودجه و اعتبار دارد.

وي با اشاره به حضور تعدادي از مسئولين ارشد کشوري و استاني بر سر اين پروژه گفت: قول هايي براي تسريع در روند پروژه داده شده اما بحث مالي هنوز تامين نشده است.

زارع افزود: صورتجلسه اي تنظيم و مقرر دش با همين وضعيت پس از انجام يکسري کارهاي جزئي همچون خط کشي و گذاشتن چند نيوجرسي اين جاده وارد مدار شود.

به گفته کارشناس فني فرمانداري شهرستان ارسنجان مقرر شد بخشي از کارهاي مانده را دو اداره راهداري و شهرسازي انجام دهند که 50 درصد از قول هاي خود همچون گذاشتن نيوجرسي و تکميل تابلوها را انجام داده و مابقي مانده است.

وي درخصوص نواقص جاده ارسنجان به مرودشت بيان کرد: عدم اجراي پنج دور برگردان، يک پل و زيرگذر ناقص در حوالي روستاي علي آباد، نبود خط کشي، يک کيلومتر آسفالت، نيوجرسي و گاردريل از جمله نواقص اين جاده مي باشد.

 

کمبود اعتبار کشوري مشکل جاده ارسنجان به مرودشت

معاون مهندسي و ساخت اداره کل راه و شهرسازي استان فارس نيز درخصوص جاده ارسنجان به مرودشت به خبرنگار فارس گفت: قطعه اي در حدود 12 کيلومتر از ارسنجان تا خبريز در دست اجرا داريم و پيشرفتي حدود 92 درصدي دارد.

سيد مصطفي تقوي با بيان اينکه اين پروژه مشکل اعتباري دارد، عنوان کرد: پيمانکار مطالبه اي 25 ميليارد توماني دارد که هيچ پرداختي به وي نشده و قابل ذکر است که اين پروژه ملي بوده و اعتبار آن از سمت وزارتخانه بايد تامين شود.

وي ادامه داد: پيگيري و مکاتبات متعددي شده و حتي از طريق استانداري و سازمان برنامه و بودجه استان فارس نيز پيگيري کرده ايم و قول داده اند که مقداري از مطالبات پيمانکار را پرداخت نمايند.

تقوي با بيان اشاره به اينکه جاده اي ديگر داريم در همان قسمت که پيمانکار آنجا نيز 30 ميليارد تومان مطالبه دارد، اذعان کرد: کل اعتبار مورد نياز براي اين دو پروژه حدود 60 ميليارد تومان مي باشد که امسال براي آن تنها 18 ميليارد تومان درنظر گرفته شده است.

معاون مهندسي و ساخت اداره کل راه و شهرسازي استان فارس با ذکر اينکه وضع تخصيص بودجه در کل کشور به همين صورت بوده و کشور مشکل اعتباري دارد، اظهار داشت: قول اينکه رقمي تا يک ماه آينده براي اين پروژه تخصيص داده شود را گرفته ايم و به محض تخصيص کار را ادامه خواهيم داد.

وي با بيان اينکه حداکثر سه ماهه پس از پرداخت اعتبار کار جاده ارسنجان به مرودشت به اتمام خواهد رسيد، تصريح کرد: طبق قول ها و گفته ها تا حداکثر پايان سال اين پروژه تمام و به بهره برداري خواهد رسيد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه