رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 19 آذر 1399 - 09:03
  • کد خبر : ۵۰۱۵
  • چاپ خبر : پاسارگادی ها، پیروز جدال نفس گیر با کرونا

پاسارگادی ها، پیروز جدال نفس گیر با کرونا

سفيرمردم|بيست و شش آبان نود و هشت دنيا با نام ويروس منحوسي آشنا شد که به سرعت از کشور چين در سراسر دنيا شيوع پيدا کرد و در تاريخ 30بهمن نودوهشت متاسفانه کشور عزيزمان ايران نيز اولين مورد کروناي مثبت را اعلام کرد و خيلي سريع کرونا زندگي هموطنانمان در سراسر کشور را با چالشي جدي روبرو ساخت.

سفيرمردم|بيست و شش آبان نود و هشت دنيا با نام ويروس منحوسي آشنا شد که به سرعت از کشور چين در سراسر دنيا شيوع پيدا کرد و در تاريخ 30بهمن نودوهشت متاسفانه کشور عزيزمان ايران نيز اولين مورد کروناي مثبت را اعلام کرد و خيلي سريع کرونا زندگي هموطنانمان در سراسر کشور را با چالشي جدي روبرو ساخت.

در شهرستان تاريخي پاسارگاد همزمان با شيوع ويروس کرونا در کشور، بلافاصله شهروندان فهيم و متمدن پاسارگادي با همت و هوشمندي مسئولان همه پاي کار آمدند و با اراده اي مثال زدني سد مستحکمي در مقابل شيوع اين ويروس در شهرستان ايجاد کردند. اين مقاومت جانانه چند ماه شهرستان پاسارگاد را پاک نگه داشت اما در 21 فرودين اولين مورد مثبت شناسايي شد که کادر فداکار درمان بيمارستان سعادتشهر در خط مقدم مقابله با اين ويروس منحوس جز اولين موارد مثبت در شهرستان بودند که با پيشگيري ها، رعايت فاصله اجتماعي و تعطيلي خودجوش اصناف شهرستان شيوع ويروس در شهرستان به کندي پيش رفت.

 

کادر درمان بيمارستان سعادتشهر خسته اما مصمم به خدمت

وضعيت اين روزهاي بيمارستان امام جعفرصادق(ع)  با وضعيت ماههاي ابتدايي شيوع کرونا خيلي فرق کرده است. آن روزها که براي اولين بار به اين مرکز درماني رفته بودم، پرستاران لبخند به لب داشتند و همه با دستشان علامت پيروزي را نشان مي‌دادند و بيمارها وضعيت جسماني بدي نداشتند و در يک کلام همه در تکاپوي شکست کرونا و بازگشت به روزهاي قبل از کرونا بودند.

اما اين روزها وضعيت بيمارستان خيلي فرق کرده است، پرستاران خسته از تداوم اين وضعيت ديگر لبخند به لب ندارند و حتي کادر زحمتکش بيمارستان سعادتشهر جز اولين مبتلايان به اين ويروس بودند و برخي در بستر بيماري بودند. بخش‌هاي بيشتري از بيمارستان به بيماران کرونايي اختصاص داده شده است و درد و رنج و خستگي از در و ديوار بيمارستان، کادر درمان و بيماران مي‌بارد. اما عشق به کار و مردم باعث شده است کادر زحمتکش درمان شهرستان دست از خدمت صادقانه و دلسوزانه به بيماران نکشند و جان شيرين خود را در گرو زندگي بخشيدن به مردم بگذارند که از همينجا دست تک تک اين عزيزان به عنوان مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با ويروس منحوس کرونا را مي بوسيم و به اين عزيزان خداقوت مي گوييم.

 

کرونا در شهرستان عقب نشيني کرده اما شهروندان همچنان هشيار باشند

شهروندان فهيم پاسارگادي با درک صحيح از وضعيت بحراني کشور دستورالعمل هاي ستاد مقابله با کرونا را جدي گرفتند،در هفته هاي گذشته مشاغل غير ضروري نيمه تعطيل شد، در بحث فاصله گذاري اجتماعي و استفاده از ماسک بيش از 90 درصد همشهريان رعايت کردند و عدم برگزاري مراسمات، تجمعات و دورهمي ها باعث شد مراجعات به مراکز درماني کم و شهرستان در وضعيت قرمز قرار نگيرد که اين انتظار وجود دارد شهروندان محترم ضمن تداوم اين روند و رعايت پروتکل هاي بهداشتي کمک کنند شر اين ويروس منحوس از ديارمان کم و زندگي به روند عادي قبل از کرونا بازگردد.

 

اصناف شهرستان شديدا نيازمند حمايت هستند

کسبه شهرستان در ايام کرونا بيشترين همکاري را با ستاد مقابله با کرونا شهرستان پاسارگاد داشتند و هر زمان تصميم تعطيلي و محدوديت ساعات فعاليت اعلام شد اين قشر کمال همکاري را با مسئولان شهرستان داشتند و حالا با انبوهي چک برگشتي، اجاره هاي عقب افتاده و قبض هاي پرداخت نشده دست به گريبانند که ميطلبد مسئولان محترم جهت کمک به رفع بخشي از زيان هاي کسبه که اکثرا از قشرهاي متوسط و ضعيف جامعه هستند کمک هاي حمايتي از اصناف را در برنامه خود داشته باشند و به جد پيگيري نمايند تا شاهد ورشکستگي اين عزيزان نباشيم.

 

همه با هم براي شکست کامل کرونا متحد خواهيم ماند، صحنه را ترک نخواهيم کرد و بزودي پيروزي بر اين ويروس منحوس را جشن خواهيم گرفت

وحید میرزا پور

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه