رفتن به بالا
  • جمعه - 20 آذر 1399 - 21:16
  • کد خبر : ۵۰۳۱
  • چاپ خبر : تکریم ، شناخت ، درک و پذیرش معلولان یکی از نیازهای جدی ، جامعه معلولین می باشد

تکریم ، شناخت ، درک و پذیرش معلولان یکی از نیازهای جدی ، جامعه معلولین می باشد

  به گزارش روابط عمومي مديريت آموزش وپرورش شهرستان ارسنجان، اميرعلي منفرد مدير آموزش و پرورش بمناسبت روز جهاني معلولين، طي پيامي اين روز را به همه معلولين تبريک گفت. در بخشي از اين پيام آمده است: همه مابايد تلاش کنيم تا معلولين اين فرزندان مرز و بوم در زندگي شخصي خود را افرادي سرشکسته […]

 

به گزارش روابط عمومي مديريت آموزش وپرورش شهرستان ارسنجان، اميرعلي منفرد مدير آموزش و پرورش بمناسبت روز جهاني معلولين، طي پيامي اين روز را به همه معلولين تبريک گفت. در بخشي از اين پيام آمده است: همه مابايد تلاش کنيم تا معلولين اين فرزندان مرز و بوم در زندگي شخصي خود را افرادي سرشکسته و ناتوان که توان مقابله با ديگر افراد جامعه را ندارند، احساس نکنند بايد به استعدادهايي که معلولين دارند توجه شود و با استفاده از آن‌ها بتوانند زندگي را از نو آغاز کرده و احساس کمبود يا مزاحمت براي ديگر افراد نداشته باشند. زيراتکريم، شناخت، درک و پذيرش معلولان يکي از نيازهاي جدي، جامعه معلولين مي باشد.

روز جهاني معلولين که از سوي مجمع عمومي سازمان ملل متحد نامگذاري شده  فرصت مغتني براي ارج نهادن به تجارب و تواناييهاي همنوعاني كه با معلوليتهاي گوناگون دست و پنجه نرم مي كنند و نيز بازبيني در اقدامات انجام شده جهت احياء حقوق معلولان و اصلاح نوع نگرش عمومي نسبت به پديده معلوليت در جامعه است.

اين نامگذاري را  فرصتي خوب و مناسبي که به نياز هاي چنين افرادي واقف شويم، زيرا اين عزيزان  حق برخورداري از يک زندگي دلپذير و حتي المقدور عادي در جامعه را دارند.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه