رفتن به بالا
  • جمعه - 4 دی 1399 - 02:40
  • کد خبر : ۵۰۹۴
  • چاپ خبر : اجراى طرح بذركارى موجب احياء مناطق آسيب ديده از آتش سوزى در شهرستان ارسنجان مي شود

اجراى طرح بذركارى موجب احياء مناطق آسيب ديده از آتش سوزى در شهرستان ارسنجان مي شود

به گزارش روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان فارس عمليات اصلاحي و احيايي مراتع در قالب پروژه بذرکاري در شهرستان ارسنجان آغاز شد. امينى رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان با اشاره به آغاز عمليات احياء گفت: با توجه به حكم صادره از سوى شعبه 101 دادگاه كيفرى دو دادگسترى ارسنجان […]

به گزارش روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان فارس عمليات اصلاحي و احيايي مراتع در قالب پروژه بذرکاري در شهرستان ارسنجان آغاز شد.

امينى رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان با اشاره به آغاز عمليات احياء گفت: با توجه به حكم صادره از سوى شعبه 101 دادگاه كيفرى دو دادگسترى ارسنجان مبنى محکوميت مسبب اصلي آتش سوزي جنگل بناب جهت خريد لوازم و نهال وکشت در محل وقوع آتش سوزي و بذركارى و احياء محدوده جنگلى بناب كه تابستان دچار حريق شده بود و به دليل بارندگى خوب و مناسب عمليات اصلاحي و احيايي آغاز شد.

وى افزود: اداره منابع طبيعى ارسنجان با هماهنگى فرماندارى و دادگسترى شهرستان اقدام به بذركارى نموده است. شايان ذكر است در حكم فوق متهم اصلى محكوم به غرص نهال و بذركارى و خريد لوازم إطفاء حريق گرديده كه همه موارد در حال انجام مى باشد وى با توجه به حكم صادره اقدام به خريد ملزومات إطفاء حريق، بيل و بذر نموده است.

امينى گفت: با هماهنگى با سازمانهاى مردم نهاد و NGO ها و گروههاى مردمى و انجمن قلات سبز، گروه آفرود و دوستداران طبيعت ارسنجان در مرحله اول ميزان 10 هكتار از اراضى به زير كشت رفت. لازم به ذكر است با همكارى ساير ادارات و نهادها قصد داريم برنامه را به صورت منظم پنجشنبه هر هفته ادامه دهيم.

در پايان امينى ضمن تشكر و قدردانى از زحمات مجموعه دادگسترى شهرستان خصوصاً آقاى زارع رئيس دادگسترى، آقاى يوسفى دادستان و قاضى پرونده آقاى ثابت سروستانى كه در رسيدگى و صدور حكم در تمام موارد مطروحه، على الخصوص حكم إصدارى عليه مسبب آتش سوزى تشكر و قدردانى نمود.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه