رفتن به بالا
  • سه شنبه - 8 دی 1399 - 10:47
  • کد خبر : ۵۱۰۶
  • چاپ خبر : در چارچوب سیاست‌های دولت نهایت تلاش خود را جهت کاهش مشکلات مسکن به عمل خواهیم آورد
فرماندار جدید ارسنجان:

در چارچوب سیاست‌های دولت نهایت تلاش خود را جهت کاهش مشکلات مسکن به عمل خواهیم آورد

  سفيرمردم| نزديک به يک ماه است که رحيم عزيزي کارشناس ارشد علوم سياسي با سابقه 28 سال کار در پست هاي کارشناس فرمانداري سپيدان، بخشدار ماهور ممسني، بخشدار آباده طشک، کارشناس دفتر سياسي انتخابات و تقسيمات کشوري استانداري فارس، رئيس گروه سياسي اقوام و مذاهب استانداري فارس، معاون فرماندار خرمبيد و فرماندار خفر سکانداري […]

 

سفيرمردم| نزديک به يک ماه است که رحيم عزيزي کارشناس ارشد علوم سياسي با سابقه 28 سال کار در پست هاي کارشناس فرمانداري سپيدان، بخشدار ماهور ممسني، بخشدار آباده طشک، کارشناس دفتر سياسي انتخابات و تقسيمات کشوري استانداري فارس، رئيس گروه سياسي اقوام و مذاهب استانداري فارس، معاون فرماندار خرمبيد و فرماندار خفر سکانداري فرمانداي شهرستان ارسنجان را برعهده گرفته است. فرماندار عزيزي در گفتگوي زير از نظرات و برنامه هاي خود، پيرامون مسائل شهرستان ارسنجان صحبت ميکند. از شما دعوت ميکنيم در اين گفتگو با ما همراه باشيد.

 

*در اين يک ماهي که از شروع خدمتتان در ارسنجان ميگذرد، شهرستان ارسنجان را چگونه ديديد؟

شهرستان ارسنجان در مجموع داراي مردمي با فرهنگ، متدين، پشتيبان نظام و رهبري و اهل علم و ادب و مطالبه گر است. به لحاظ عمران و آباداني و توسعه يافتگي در حد بسياري از شهرستان‌هاي کشور است، هرچند در بعضي از زمينه ها نيز از برخي شهرستان‌ها عقب افتاده است. بزرگان، صاحب‌نظران، خيرين، معتمدين، شوراها و دهياران همگي داراي ارتباط خوب با فرمانداري، نماينده مجلس و مجموعه ادارات و نهادهاي شهرستان هستند و در طول يک ماه که بنده اينجا حضور دارم رويه همگرايي و همکاري و همدلي خوبي بين مسئولين، مردم، معتمدين و دلسوزان وجود داشته است.

*محور اصلي توسعه شهرستان ارسنجان را چه ميدانيد و چه برنامه اي براي حرکت در اين مسير داريد؟

اصولا توسعه اي مناسب و ارزشمند است، که همه جانبه باشد. شهرستان ارسنجان، در بعضي از زمينه‌هاي توسعه يافته و در بعضي از زمينه ها نيز از ساير شهرستان ها و عقب افتاده است براي مثال اين شهرستان در حوزه صنعت و سرمايه گذاري وضعيت مناسبي ندارد، اما در حوزه آموزش و دانشگاه وضعيت خوبي دارد.

براي حرکت در مسير توسعه، بايد در زمينه تکميل و توسعه راههاي اصلي براي خروج شهرستان از بن بست و حرکت به سمت سرمايه‌گذاري و صنعتي شدن و رفع موانع و مشکلات معادن، تکميل شهرک صنعتي، فراهم کردن زمينه حضور سرمايه گذاران در شهرستان، توسعه بخش کشاورزي و تکميل و توسعه پروژه هاي نيمه تمام ورزشي بهداشتي آموزشي و راه باشد

به طور کلي برنامه ريزي براي توسعه کل کشور توسط دولت صورت مي‌گيرد و مديران در استان ها و شهرستان بايد آن برنامه ها را پيگيري و اجرا کنند. ما هم سعي داريم در چهارچوب سياست‌ها و برنامه‌هاي دولت در جهت عمران آباداني و توسعه شهرستان تمام تلاش خود را با استفاده از کليه ظرفيت‌ها و پتانسيل‌ها به عمل آوريم و با همفکري و همدلي و تشکيل مجمع مشورتي در شهرستان راه توسعه شهرستان را در همه زمينه ها فراهم نماييم.

*کل بودجه شهرستان ارسنجان در سال 99 چقدر بوده است و چقدر از ان محقق شده است؟

جمع کل بودجه شهرستان کمتر از 13 ميليارد تومان بوده است اما از ميزان تخصيص اطلاع دقيق ندارم.

*براي حل مشکل مسکن و گراني سرسام اور زمين و مسکن در شهر ارسنجان چه برنامه اي داريد؟

در زمينه حل مشکل مسکن، دولت اخيرا طرح اقدام ملي مسکن را جهت تأمين مسکن افراد متقاضي مسکن مطرح کرده است. اما بر اساس بررسي‌هاي به عمل آمده متاسفانه در شهرستان ارسنجان استقبال بسيار ضعيف بوده، تلاش خواهيم کرد در اين زمينه مشکلات موجود بررسي و مرتفع گردد. در زمينه واگذاري زمين به متقاضيان نيز هم در شهر و هم در روستاها در چارچوب سياست‌هاي دولت نهايت تلاش خود را جهت کاهش مشکلات زمين و مسکن به عمل خواهيم آورد.

*اشتغال معضل اصلي جامعه ماست، براي پاسخ به جوانان جوياي کار شهرستان چه برنامه اي داريد؟

در زمينه اشتغال اطلاع داريد که وظيفه دولت بيشتر فراهم کردن زمينه اشتغال و حمايت از توليدکنندگان و سرمايه‌گذاران است. در چارچوب سياست‌هاي دولت و با استفاده از کل ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجود در همه زمينه‌ها نهايت تلاش خود را در جهت ايجاد اشتغال، تکميل شهرک صنعتي، شناسايي و واگذاري معادن موجود به متقاضيان، رفع مشکلات و موانع بر سر راه معادن فعال و راکد، رفع موانع و مشکلات واحدهاي توليدي، رفع موانع بخش کشاورزي و تشويق و ترغيب سرمايه‌گذاران به ويژه افراد بومي و ارسنجاني هاي مقيم شيراز و ساير نقاط کشور جهت حضور و سرمايه‌گذاري در شهرستان، حمايت از تعاوني‌ها، دريافت سهم تسهيلات بانکي شهرستان و تلاش در جهت جذب و افزايش سهميه شهرستان و اولويت دادن به جوانان جوياي کار اقداماتي است که در برنامه کار فرمانداري در زمينه اشتغال قرار دارد.

*براي نظارت دقيق بر عملکرد مديران شهرستان چه برنامه اي داريد؟

يکي از وظايف اصلي وزارت کشور، استانداران و فرمانداران نظارت بر عملکرد ادارات و نهادهاي دولتي مي باشد. بنده در اين زمينه کوچکترين کوتاهي نخواهم کرد. نظارت جدي بر عملکرد مديران ارزيابي عملکرد آنان ديدار با مديران و کارکنان ادارات سرکشي و حضور سرزده از ادارات، حضور در ميان مردم شهر و روستا و بررسي مشکلات مردم و استفاده از ظرفيت ادارات و نهادها جهت خدمت به مردم از برنامه هاي مهم فرمانداري است. تذکر و برخورد با مديري که به هر دليل کارايي لازم را ندارد و تشويق مديران پرکار زحمتکش، به ياري خدا در دستور کار فرمانداري قرار دارد.

*اگر صحبتي مد نظر داريد که من اشاره نکردم بفرماييد؟

با خداي خود عهد بستم، تا زماني که در اين شهرستان هستم، تلاش و کوشش در جهت خدمت به مردم را در هر شرايطي اولويت اول خود قرار دهم و با استفاده از ظرفيت و دلسوزي نماينده محترم و همه ادارات و خيرين، معتمدين، صاحبنظران، دلسوزان و علاقه‌مندان در جهت خدمت به مردم تلاش کنم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه