رفتن به بالا
  • سه شنبه - 8 دی 1399 - 10:54
  • کد خبر : ۵۱۱۲
  • چاپ خبر : مردم رحمت آباد در 12 کیلومتری مرکز شهرستان پاسارگاد، گاز ندارند

مردم رحمت آباد در 12 کیلومتری مرکز شهرستان پاسارگاد، گاز ندارند

  سفيرمردم| به دعوت تعدادي از اهالي روستاي رحمت آباد شهرستان پاسارگاد، اين هفته سري به اين روستا زديم. روستايي در دوازده کيلومتري شهر سعادتشهر با مشکلاتي زياد اما مردمي زحمتکش و صبور. پس از شنيدن برخي درددلهاي مردم به سراغ خانم برومند شوراي اين روستا رفتيم و در مورد مشکلات مردم و عدم رسيدگي […]

 

سفيرمردم| به دعوت تعدادي از اهالي روستاي رحمت آباد شهرستان پاسارگاد، اين هفته سري به اين روستا زديم. روستايي در دوازده کيلومتري شهر سعادتشهر با مشکلاتي زياد اما مردمي زحمتکش و صبور.

پس از شنيدن برخي درددلهاي مردم به سراغ خانم برومند شوراي اين روستا رفتيم و در مورد مشکلات مردم و عدم رسيدگي به اين مشکلات با ايشان به گفتگو نشستيم.

خانم برومندي در پاسخ گفت: روستاي رحمت آباد در 12کيلومتري غرب سعادتشهر واقع گرديده است، قطب کشاورزي شهرستان مي‌باشد ولي جالب است بدانيد مردمانش از بسياري از امکانات اوليه زندگي محرومند.

رحمت آباد بافت روستايي پراکنده اي دارد بخشي از آن کنار تل ميراث فرهنگي و راه آهن و بخشي ديگر در کنار تعويض روغني محمدي بلاغي قرارداد و جمعا بالاي 350نفر جمعيت دارد.

پروژه گازرساني به روستا مدت 3 سال است که در دست اقدام است ولي آنچه به مردم نرسيده گاز است. خطوط گاز تا جلوي درب منازل مسکوني آمده اما به دليل داشتن معارض و مانع و نوسانات موجود در قيمتها پيمانکار پروژه را به پايان نرسانده است.

بارها پيرامون اين موضوع پيگيري هايي در سطح فرماندار و نماينده مجلس اتجام شده است اما متأسفانه تا کنون نتيجه اي نداشته است.

12 خانوار در روستاي رحمت آباد، داراي منازل مسکوني فرسوده هستند که قدمت 40سال به بالا دارند به نحوي که هر زمان بيم فروريختن آوار بر سر ساکنين اين منازل وجود دارد اما بدليل قرار گرفتن در سه حريم راه آهن، ميراث فرهنگي و راه اجازه ساخت و ساز ندارند.

در اين خصوص نيز پيگيري هاي لازم انجام شده، با اداره کل راه آهن فارس، جهاد کشاورزي استان، معاونت توسعه و ساخت استان، بنياد مسکن استان و ادارات در شهرستان مکاتبات و رآيزني صورت گرفته است اما تا کنون هيچ نتيجه اي که حلال مشکل مردم باشد، حاصل نشده است. تنها پاسخي که ما از راه آهن کشوري (تهران)دريافت کرده‌ايم اين است که  به ما اجازه مرمت و تعمير منازل داده شده در صورتي که منازل مسکوني بدليل فرسوده بودن قابل تعمير نمي باشد و نياز به نوسازي دارد.

تقاضاي مردم زحمتکش رحمت آباد از مسئولين حل مشکلات مردم در زمينه گاز و ساخت ساز منازل مسکوني است.

پیمان فتحی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه