رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 9 بهمن 1399 - 22:52
  • کد خبر : ۵۱۴۰
  • چاپ خبر : رژه سگ‌های ولگرد روی اعصاب مردم پاسارگاد+ ویدیو

رژه سگ‌های ولگرد روی اعصاب مردم پاسارگاد+ ویدیو

سفیرمردم| سلامت شهروندان و جامعه یکی از اصلی ترین وظایف و اولویت های اصلی مسئولان در هر شهر و استان کشور می باشد.

سفیرمردم| سلامت شهروندان و جامعه یکی از اصلی ترین وظایف و اولویت های اصلی مسئولان در هر شهر و استان کشور می باشد.

پدیده سگ‌های ولگرد در شهرستان پاسارگاد طی چند سال اخیر به شکل نگران کننده ای سلامت شهروندان و نظم شهر را هدف قرار داده است این در حالی است که سابقاً فقط بخش های حاشیه نشین یا روستایی شهر شاهد حضور سگ‌های ولگرد و بعضاً بیمار و گرسنه بود ولی هم اکنون نقاط مرکزی شهر هم مبتلای به این معضل شده است که با افزایش این تعداد سگ های بلاصاحب آمار گازگرفتگی در طی ماهها و روزهای اخیر به طور قابل ملاحظه ای بالا رفته و گزارش های متعددی از طرف شهروندان مبنی بر حضور آزاردهنده این حیوانات در گله های چندتایی در مناطق مختلف شهر ارائه شده است.
صالحی، شهروند پاسارگادی ساکن شهرک فاطمیه در گفتگو با خبرنگار سفیر مردم ضمن گلایه شدید از وضعیت فعلی سگ های ولگرد در شهرستان می گوید: برادرم روز گذشته هنگام بازگشت به منزل در وسط شهر، اطراف کانون شهید فهمیده مورد حمله سگ های ولگرد قرار گرفته و به شدت آسیب به وی وارد شده است که میزان و عمق پارگی و جراحت در پا چندین بخیه به همراه داشته است.
یکی دیگر از شهروندان شهرستان پاسارگاد ، ساکن در شهرک چهل هکتاری به خبرنگار سفیر مردم می‌گوید: سگ های ولگرد اینجا فراوان وجود دارد. شب که می‌شود، گله‌ای حرکت می‌کنند و به دنبال غذا می‌گردند. تعدادشان هم روز به روز بیشتر می‌شود. بعضی اوقات که برای خرید بدون خودرو بیرون می‌روم، از ترس آن‌ها مسیرم را عوض می‌کنم و بارها مورد حمله این سگ های ولگرد قرار گرفتم که تعجب می کنم چرا با وجود افزایش جمعیت این سگ‌ها که باعث نارضایتی بسیاری از شهروندان شده است، تاکنون نهادهای مرتبط راه حل مشخصی برای کنترل و جمع آوری این حیوانات در سطح شهر پیدا نکرده اند و روز به روز وضعیت غیر قابل تحمل و حادتر می شود.
شهروند دیگری اعتقاد دارد:اگر اقدامی جدی و اصولی برای جمع‌آوری و کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد انجام نشود، هر روز پیشگیری و مقابله با حیوان‌گزیدگی و کنترل بیماری هاری مشکل‌تر خواهد شد.

شهروندان حامی حقوق حیوانات مخالف نحوه اتلاف سگ ها با اسلحه شکاری
در سالهای اخیر اتلاف سگ‌های ولگرد به صورت اسلحه شکاری بوده است که اعتراض مردم و حامیان حقوق حیوانات را به دنبال داشته و این افراد اعتقاد دارند اتلاف باید به شکل عقیم سازی انجام شود و خشونت علیه حیوانات پسندیده نیست که روش های مناسب دیگر همواره مورد مطالبه شهروندان پاسارگادی بوده است.

لزوم راه اندازی سایت نگهداری سگ‌های بلاصاحب در شهرستان به شدت احساس می شود
راه اندازی و احداث سایت نگهداری سگ های ولگرد و واکسیناسیون و عقیم سازی حیوانات یکی از معقول ترین، انسانی ترین و صحیح ترین روش های رفع این معضل بزرگ در شهرستان می باشد که به دلیل اینکه زیرساخت‌های لازم آماده نبوده و اعتبارات کافی در این زمینه وجود نداشته اقدامی در این راستا انجام نشده است که نتیجه آن وضعیت غیر قابل تحمل این روزهای شهرستان می باشد لازم است هر چه زودتر مسئولان مربوطه نسبت به رفع آن تصمیمات جدیدی اتخاد و اجرا نمایند.

 

وحید میرزاپور

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه